יוסי דגן: "מצדיעים לרב שמואל אליהו"

ראש המועצה האזורית שומרון מחזק את הרב שמואל אליהו שבג"ץ החליט להעמיד לדין משמעתי.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' בתשרי תשפ"א

יוסי דגן: "מצדיעים לרב שמואל אליהו"-ערוץ 7
הרב שמואל אליהו עם יוסי דגן
צילום: רועי חדי

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, מחזק הבוקר (רביעי) את הרב שמואל אליהו לאחר שבג"ץ החליט להעמידו לדין משמעתי בגין התבטאויותיו נגד מחבלים.

"עם ישראל מצדיע לרב שמואל אליהו, מגדולי הדור. הרב אליהו הוא יהודי עם מסירות נפש שעוזר לכל אדם ובכל מקום שיש מישהו במצוקה הוא נמצא שם", אמר דגן.

הוא הוסיף כי "כל אזרח במדינה מבין שהעתירה הזו היא קנטרנית ומדיפה ריח פוליטי מא' ועד ת'. למרות זאת, בית המשפט בצורה בוטה וחסרת תקדים, ביצע התערבות שלא תעלה על הדעת".

"לצערי נראה כי הזכות לחופש הביטוי נשמרת רק לצד אחד של המפה הפוליטית. נראה שגיליוטינה נגד ראש הממשלה עצמו לא נחשבת הסתה, השוואות של חיילי צה"ל לנאצים או תמיכה בארגוני טרור מצד מרצים באוניברסיטאות ששכרם ממומן ע"י המדינה - זה תקין - אולם הבעת דעה כנגד מחבלים הבאים לרצוח נפש יהודים היא 'דברי ביזוי והסתה'", אמר דגן.

לדעתו, "מצד שמאל נאמרים דברים רבים שעולים בגדר המרדה, הסתה ושאר כלים משפטיים שלעולם מופעלים רק נגד הצד הימני של המפה. מרצים שמקבלים משכורת מהמדינה, מביעים תמיכה במחבלים קוראים לחיילי צהל נאצים - וזוכים להגנה תחת 'חופש האקדמיה'".

"הרב שמואל אליהו הוא אחד הרבנים החשובים של הציונות הדתית, מגדולי הדור, ההחלטה הזו נראית כמו ניסיון לבזות את אחד המנהיגים החשובים של הציונות הדתית. אני קורא לבית המשפט לעצור את הסחף, אם היום מעמידים רב לדין משום שהוא אומר את דעתו בנוגע למחבלים, מה יהיה מחר? יש להפסיק את ציד אנשי הרוח של המחנה הלאומי", סיכם ראש מועצת שומרון.