הכנסת מינתה מתאמת פעילות מול בית הדין בהאג

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, מינה את ח"כ מיכל קוטלר-וונש (כחול-לבן) למתאמת פעילות הכנסת בסוגיית בית הדין הבין לאומי בהאג.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בתשרי תשפ"א

הכנסת מינתה מתאמת פעילות מול בית הדין בהאג-ערוץ 7
ח"כ לוין עם ח"כ קוטלר-וונש
צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

על רקע פרסומה הצפוי של החלטת שופטי בית הדין הפלילי הבין לאומי בהאג (ICC), האם לפתוח בחקירה פלילית כנגד מדינת ישראל באשמת ביצוע פשעי מלחמה במהלך מבצע 'צוק איתן', החליט יו"ר הכנסת לוין למנות את ח"כ קוטלר-וונש למתאמת פעילות הכנסת לסוגיה.

בפגישה שנערכה מוקדם יותר בלשכת יו"ר הכנסת, הגיש יו"ר הכנסת לוין, את כתב המינוי לח"כ קוטלר וונש.

יו"ר הכנסת לוין אמר כי "החלטת שופטי ביה"ד הפלילי בהאג, היא החלטה מוטה ומפלה לרעה את מדינת ישראל, הנאבקת על ביטחונה, וביטחון אזרחיה, כנגד ארגוני טרור רצחניים. אני רואה חשיבות רבה ברתימת הכנסת, על חבריה ומשאביה, להצטרפות למאבק נגד החלטה זו".

ח"כ קוטלר-וונש ציינה, "אני מודה ליו״ר הכנסת על המינוי לתפקיד הנציגה הרשמית של הכנסת בכל הקשור לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג ה-ICC. החלטת יו"ר הכנסת להתמודד עם האתגרים שה-ICC מציב בפני מדינת ישראל תחזק את מדינת ישראל הן פנימית והן בזירה הבינלאומית".

"במידה ויחליט בית הדין לחקור את ישראל על פשעים 'לכאורה', הוא יפעיל מוסר כפול וישמיט את הקרקע מתחת לערכים שעליהם הוא אמון להגן. חיוני שכנסת ישראל תיטול חלק בדיון המתקיים בזירה הבינ״ל, יחד עם עמיתנו מרחבי העולם, על מנת לאפשר ל-ICC למלא את ייעודו, חזונו וערכיו, לטובת כולנו".

עוד הוסיף יו"ר הכנסת כי "הכנסת, החטיבה לקשרים בין לאומיים והיועץ המדיני עומדים לרשותה של ח"כ קוטלר-וונש, בנוסף לשורה של כלים הדרושים לשם מילוי תפקידה. אני מודה לח"כ קוטלר-וונש על נכונותה לכהן בתפקיד זה, ולהירתם למאבק החשוב. על כך הבעתי בפניה את הערכתי אלי".