קופל: רשלנות של כל המערכות הגדולות שאמורות להגן על התושבים

מייסד תנועת 'החולצות הלבנות', טל קופל, תוקף בראיון לערוץ 7 את החלטת בית המשפט לדחות את הבקשה למתן צו ביניים נגד מאהל המחאה מול בית ראש הממשלה בבלפור.

"המאבק הוא נגד המאהל והפגיעה שלו באורח החיים שלנו כתושבי המקום", מסביר קופל. "ציפינו שמערכת המשפט תיתן לנו סעד ולצערנו היום בית המשפט דחה את הבקשה לצו ביניים. אבל אסור להתבלבל, בית המשפט לא דחה את הליך כולו ואני מאמין שההליך יגיע למיצוי. בסופו של דבר כולם מסכימים שהמאהל לא חוקי".

קופל תושב רחביה ומתגורר ליד ביתו של ראש הממשלה הוסיף, "הרשלנות של כל המערכות הגדולות הללו והמצב הנוראי שהמשטרה, בתי המשפט והעירייה כל אחד מהם מסכים שהמצב אבסורדי ולא חוקי ולמרות זאת הם לא נותנים לתושבי השכונה את הסעד הבסיסי ביותר. אנחנו מבקרים את החלטה שבשרירות דעת ובשרירות לב השופטים יחליטו שמפגע שנמשך עשרה שבועות לא יפונה. חבל שהשופטת החליטה כך ואני מקווה שבדיון יותר מעמיק החלטה תשתנה".

לסיום קופל פונה לשופטים, "המאבק הוא מפגע אדיר בשכונה שמביא גורמים בלתי רצויים כמו רעש וחסימת צירים ואנחנו תושבי השכונה צריכים עזרה. אני פונה לשופטים ואומר להם תושבי השכונה צריכים את העזרה שלכם".

עו"ד חור אוריאל ניזרי המייצג את תושבי השכונות רחביה וטלביה מסר בשם העותרים "ההחלטה של בית המשפט שגויה, אישור לאנרכיה בגלל לחצים פוליטיים, תוך שימוש בטענות משפטיות לא רלוונטיות בנסיבות".

"אנו קוראים לבית המשפט לקבוע את התיק לדיון בהול ביותר בהרכב, ולהורות על פינוי המאהלים הבלתי חוקיים ללא דיחוי. לא יעלה על הדעת, כי המצב הנוכחי נמשך ללא דין וללא דיין. אנו לא נעצור עד אשר הצדק יעשה", נמסר.