תפילה במרחב הפתוח
תפילה במרחב הפתוח צילום: חזקי ברוך

רב מועצת שוהם ויו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו, וראש מועצת שוהם איתן פטיגרו, החליטו היום (רביעי) לסגור את כלל בתי הכנסת ביישוב. תפילות יתאפשרו במרחב הפתוח בלבד בכפוף להנחיות.

בהודעה שפרסמו סתיו ופטיגרו לתושבי שוהם כתבו: "מגפת הקורונה ממשיכה להתרחב, ומספר החולים במדינת ישראל ובשוהם, עולה בהתמדה מדאיגה. מועצת שוהם פועלת בצורה נחרצת נגד התפשטות המחלה – אנו מקפידים על יישום מלא של התו הסגול, מפקחים על בתי העסק הפועלים בשטחנו ואף נאלצים לחלק דוחות לאזרחים ותושבים שמפרים את הנחיות הריחוק החברתי.

"ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' – הציווי היהודי מקבל תוקף חדש בעת הזו, וכולנו מחויבים לדאוג זה לזה ולשמור על קדושת החיים ועל הבריאות של החברה כולה. בלב כבד, ולאחר מחשבות והתלבטויות קשות, החלטנו לסגור את בתי הכנסת הפועלים בשוהם החל מהשבת הקרובה. תפילות תתאפשרנה במרחב הפתוח בלבד, בהתאם להנחיות הממשלה, ולפי החלטת המניינים המקומיים".

בהודעתם מבקשים השניים מתושבי שוהם, בשונה מהמנהג המקובל, שלא להתקהל ברחובות היישוב לאחר תפילת כל נדרי וביום הצום.

"אנו מודעים לקושי הרב ולצער הנלווה ביישום הנחיות אלה", הם חותמים את הודעתם, "יום כיפור הוא סמל יהודי ייחודי, ולרבים מבני שוהם, זוהי הפעם היחידה בשנה בה הם מבקרים בבתי התפילה. אך בכדי שיום הצום יעבור על כולנו בשלום, ושנזכה כולנו להיחתם לבריאות טובה ולחיים טובים, אין מנוס מנקיטת צעדים מחמירים אלה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו