הריסת הבנייה הלא חוקית
הריסת הבנייה הלא חוקית צילום: הר חברון

יחידת הפיקוח של המנהל האזרחי הרסה מבנים לא חוקים שבנו פלסטינים על אדמות מדינה סמוך ליישוב נגוהות במועצה האזורית הר חברון.

במקום החלו להיבנות מספר מבנים חדשים והותקנו עמודי חשמל, תשתית למתחם החדש. פקח הקרקעות של מועצה אזורית הר חברון העביר את הדיווח ליחידת הפיקוח והיום בליווי צוותי מג"ב נהרס המתחם.

כמו כן, בוצעה פעילות אכיפה בנעלין נגד שתי חומות בטון שהוקמו באופן בלתי חוקי, פונו פלישות לאדמות מדינה באזור הכפר חוסאן, נתפסו משאית וטרקטור שעסקו בהכשרת שטח סמוך לכפר בית עור תחתא, וכן נתפסו שני כלים אשר השליכו פסולת בסמוך לכביש 90 בניגוד לחוק.

מנהל יחידת הפיקוח במנהל האזרחי, מרקו בן שבת, מסר: ״מבצע האכיפה היום מצטרף לשורה ארוכה של פעילויות אכיפה אותם מבצע המנהל האזרחי כנגד מבנים בלתי חוקיים, במטרה למגר את תופעת הבנייה הבלתי חוקית ברחבי יהודה ושומרון, תוך שמירה על שלטון החוק. אנו נמשיך לפעול ללא לאות כנגד אותן פעילויות בלתי חוקיות, לרבות מפגעים סביבתיים ופלישות לאדמות מדינה, באמצעות כלל הכלים העומדים לרשותינו, גם בעת מורכבת זו - לרווחת התושבים".

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי אמר "אנו מברכים את פעילות האכיפה בהובלת המנהל האזרחי ומח"ט יהודה אל"מ אביחי זפרני, על הקרקעות בהר חברון מתנהלת מלחמה של ממש במטרה להקים מדינת טרור ערבית בלב מדינת ישראל, את הבניה מובילה בשיטתיות הרשות הפלשתינית במימון מדינות אירופה".

דמרי הוסיף: "לאחר מאבק ארוך שנים שקיימנו בשיתוף רגבים וגופים נוספים, הבאנו את המדינה להכיר ולהתחיל לטפל בהשתלטות הערבית על שטחי C, בישיבת הקבינט שהתקיימה בנושא לפני כשנה הציג ראש המנהל האזרחי תא"ל ראסן עליאן בפני הקבינט את סדרי העדיפויות לאכיפה ובמקום השני יתועדף לאכיפה מרחב הר חברון בשל המיקום האסטרטגי והיקפי הבניה וגניבת הקרקעות".

לאחר דיון ראשון בועדת חוץ וביטחון שנערך לפני כחודשיים, בשטח נרשמת עליה ברמת האכיפה שמבצע המנהל האזרחי. בשבוע החולף הוחרמו חמישה משאיות וטרקטורים שעסקו בבניה לא חוקית, נהרסו מספר מבנים ובוצעו פעולות אכיפה נוספת.

דמרי הודה לחברת הכנסת קטי שטרית על הסיוע בנושא, והבטיח כי לא ירפה עד שהמדינה תפעיל תכנית סדורה שתבטיח אכיפה ומניעה אפקטיבית של תכנית פיאד להשתלטות על שטח C והקמת מדינה פלשתינית.