הישג להתיישבות ולחינוך הדתי

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: ''הליכוד בהנהגת נתניהו דאג לתקציבים לתחום ההתיישבות ולמפעלי הציונות הדתית''.

ערוץ 7 , ה' בתשרי תשפ"א

הישג להתיישבות ולחינוך הדתי-ערוץ 7
נתניהו וישראל גנץ
צילום: דוברות בנימין

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (רביעי) את תוספות התקציב להתיישבות ולחינוך הדתי וכן למשימות לאומיות וחברתיות נוספות, בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

בין היתר אושר תקציב לפיתוח וחיזוק הרשויות המקומיות ביהודה ושומרון המתמודדות עם הפסדים כלכליים בשל מגבלות הפיתוח, תקציב לחטיבה להתיישבות לפיתוח ומימון בניית מבני ציבור בנגב, בגליל וביהודה ושומרון.

כמו כן אושר תקציב לגרעינים התורניים והמשימתיים, לישיבות הגבוהות וישיבות ההסדר, תקציב לטיפול בנוער בסיכון בהתיישבות ובציבור הציוני דתי, למכון פועה, למנהלת הזהות יהודית, לפרויקט משיבות הלכה של נשמת, לפרויקט רבני הקהילות, ליישוב היהודי בחברון, לשמירה על קרקעות, למדרשות ללימודי יהדות וארץ ישראל, לכפרי סטודנטים, לפנימייה הצבאית באור עציון ועוד.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "הליכוד בהובלה אישית של ראש הממשלה בנימין נתניהו לוקח אחריות תקציבית על תחום ההתיישבות ועל מפעלי הציונות הדתית ומקדיש תקציב משמעותי לכך. למעשה בלי השלמת התקציב הנוכחי המשימות הלאומיות הרבות בהתיישבות, בפריפריה ובחינוך היו נשארות השנה בלי אף תקציב. אני מודה לראש הממשלה על הקשב, ההבנה וההובלה להישג יוצא דופן. תודה גם לעוזרו של ראש הממשלה נבו כץ על הסיוע".