משפחות שכולות נגד פרקליטת המחבלים

מאה משפחות שכולות פנו לשר התרבות טרופר בדרישה לבטל את מועמדות הסרט על עו"ד צמל לפרס אופיר. ''האם דם יקירנו הוא הפקר?!".

ערוץ 7 , ה' בתשרי תשפ"א

משפחות שכולות נגד פרקליטת המחבלים-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

106 משפחות שכולות פנו היום (ד') לשר התרבות והספורט חילי טרופר בבקשה שיפסול את מועמדות הסרט "לאה צמל-עורך דין" בטקס פרסי אופיר.

במכתבן לשר כתבו המשפחות כי "לאה צמל היא פרקליטה אשר ייצגה מחבלים רבים בבתי הדין הצבאיים ובבתי המשפט. בין השאר היא ייצגה את המחבלים אשר ביצעו את הלינץ' ברמאללה. אין מדובר בעורכת דין מן השורה אלא בפרקליטת השטן אשר לא בוחלת בשום אמצעי כדי לייצג את מי שרצחו את היקרים לנו מכל".

המשפחות השכולות הדגישו בפני השר טרופר, ''האם הפיכת עורכי דין שמגנים על מחבלים, רוצחי יקירנו, מתוך מניע אידיאולוגי לגיבורים, זה משהו שראוי לפרס?! האם אתה כמי שחונך לאהבת העם והארץ מוכן לחתום, כשר התרבות של מדינת ישראל על כך שאותה פרקליטת שטן תזכה לכבוד וזאת על חשבונם של אלפי משפחות שכולות? האם דם ילדנו, הורינו, בעלינו, נשותינו והיקרים לנו הינו הפקר?!

''דמם של אלפי נרצחי הטרור זועק מן האדמה וראוי שמי שמגנה על אותם חיות אדם, לא תזכה בצורה ישירה או עקיפה לשום כבוד ויקר , קטן כגדול. אנו תוהים אם בשם חופש היצירה אתה תומך במתן פרס למי שמפעל חיה מתוסס בדם ילדינו ועוד זאת לאחר שהיא הזדהות השכם וערב עם מחבלים אותם היא מייצגת".

בסיום מכתבן הדגישו המשפחות "אנו קוראים לך לעשות הכול כדי שמועמדותו של סרט זה תיפסל לאלתר. מדובר בבושה שאין כדוגמתה ואנו לא נשקוט ולא ננוח עד אשר תפסיק את חרפה זו".

הרצל ומירב חג'אג' הוריה של סגן שיר ז"ל שנרצחה בפיגוע ארמון הנציב וניסחו את מכתב המשפחות השכולות יחד עם האם השכולה דבורה גונן, אמו של דני ז"ל שנרצח במעיין הסמוך לדולב מסרו: "כאשר משרד ממשלתי מאפשר מתן פרס לסרט המאדיר עו"ד המגנה משפטית על רוצחי חיילים ואזרחים זו יריקה בפני המשפחות השכולות. עצם המועמדות מהווה ביזוי יקירנו שנרצחו ע"י חבריה של עו"ד לאה צמל, אז מתן פרס במימון הציבור.

''אנו מצפים ממדינת ישראל וממשרד התרבות והספורט להציב קו אדום וברור לוועדות הפרסים הלאומיים ובמיוחד לפרס אופיר. מי שתומך בטרור ובמחבלים שרוצחים ישראלים לא יוכל להיות מועמד ולא לקבל פרס או תקציבים ציבוריים על דם ילדינו. אנו קוראים לשר התרבות טרופר להתערב במשבר שנוצר. זו בושה וחרפה".

מיכל סלומון אשר איבדה את בעלה אלעד ז"ל בפיגוע בחלמיש הוסיפה כי "המועמדות לפרס אופיר של סרט תיעודי על פרקליטה של מחבלים היא יריקה בפרצופן של המשפחות השכולות. המשפחות הללו פוגשות את עו"ד צמל בבתי המשפט, תוך שהיא מייצגת ומזדהה עם אויבי המדינה אשר רצחו את יקיריהן. הכיצד משרד התרבות ומדינת ישראל מעודדים ומחבקים אותה?! כלל האזרחים צריכים לצאת למאבק כדי למנוע את מועמדות הסרט לפרס".

תנועת "אם תרצו" אשר מלווה את פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות שכולות מסרה בתגובה כי "לא יעלה על הדעת שסרט אשר מציג באור יקרות פרקליטת מחבלים יזכה למועמדות בפרס האוסקר הישראלי הנערך בחסות משרד התרבות והספורט. הפקת הסרט נולדה בחטא ובמימון משרדי ממשלה והאפשרות שיזכה בפרס היוקרתי בחסות המדינה היא הוספת חטא על פשע''.