תגל אלכסנברג
תגל אלכסנברג צילום: מעיין משעלי

הדוגמנית הדתייה תגל אלכסנברג חשפה כי הוטרדה מינית על ידי אדם שהציג עצמו כסוכן דוגמניות ושוחח עימה בטלפון קרוב לשעה.

אלכסנברג שוחחה בטלפון עם אדם שאמר שיש לו הצעת עבודה להציע לה בתור סוכן דוגמניות, אך השיחה גלשה עד שהטיח בה דברים קשים והטריד אותה מינית, לטענתה.

"הכל התחיל מהודעה באינסטגרם", סיפרה אלכסנברג בשיחה עם ערוץ 7. "הוא אמר שהוא סוכן פרילנסר. חשבתי שיש פה הזדמנות והתקשרתי. הוא התחיל לדבר איתי והכל היה נשמע סבבה. שאלתי אותו על החוזה ודברים טכנים ולאט לאט זה התחיל לגלוש לנושאים שבכלל לא קשורים".

אחרי מספר דקות אלכסנברג אמרה לו שהצעתו לא רלוונטית וחשבה שהשיחה תגמר. "ציפיתי שאחרי שאני אומרת לא השיחה תגמר, וזה לאט לאט מתחיל לגלוש לשטיפת מוח על דת וכמה שאני לא בסדר, ושאני רוצחת ופושעת. הוא אמר שאני אישה וכמה אני פוגעת ומגרה גברים".

"סוכן הדוגמניות" הוסיף ואמר דברים בוטים ומיניים, אך לא נפרטם פה. לדבריה, "זה עוד פעם להיות בסיטואציה הזאת שאתה קרבן, ואתה כלוא לסיטואציה שאתה הכי בסדר בה בעולם ולא מצליח לצאת משם. ניסיתי במשך 45 דקות לסיים את השיחה והוא רק המשיך לדבר. הוא אמר לי שעצם זה שאני מעלה תמונות לאינסטגרם אני עושה חטא והולכת נגד ההלכה".

תגל דיברה איתו במשך 45 דקות שלדבריה "הרגישו כמו נצח". מיד לאחר המקרה היא שיתפה בדמעות את עוקביה בחשבון האינסטגרם שלה. "הוא השפיל ותקף אותי והטריד מינית ומילולית ומה לא עשה. 45 דקות שהרגישו כמו נצח. הרגשתי כלואה בסיטואציה, אני כולי דומעת ומנסה כבר לנתק את השיחה ולא מצליחה כי אני בן אדם שמנסה לכבד אנשים ומנסה להיות בן אדם טוב כמה שיותר, ומסתבר שהטוב הזה פוגע בי לפעמים".

היא ביקשה להזהיר. "כנראה שהוא שולח להרבה בנות אותה הודעה ומנסה בכוח להיפגש איתן. גיליתי שעוד דוגמנית חוותה יחס מגעיל ממנו", אמרה.

אני מודה לה' בעיקר שהוא הציל אותי איכשהו מהסיטואציה הזאת", אמרה, "ושזה לא היה בפגישה כמו שהוא רצה להיפגש איתי, כי אחרת אני באמת לא יודעת איך הייתי מצליחה לצאת משם".

עולם הדוגמנות הדתי לא כל כך מוכר, ואלכסנברג הסבירה מה זה בכלל דוגמנית דתייה. "דוגמנית דתייה זאת מישהי שעומדת על כל העקרונות שהיא מביאה מהבית מבחינת צניעות וגבולות", אמרה. "לפי דעתי, אם אני אתפשר בגלל שבאלי שתמונה תצא יותר טוב או כדי לרצות אחרים, אז אני חושבת שזה כבר לא שווה להיות בעולם הזה, אם אתה מאבד את עצמך. ברוך ה' אני בכל הפקה מחדש מצליחה לעמוד בנסיון הזה".

לדבריה, "אני כבר רגילה להעיר לכל מיני מעצבות, אם למשל רואים לי את המרפק אז להגיד להן להוסיף סיכה פה וסיכה שם. זה קשוח כל פעם מחדש, כי אנשים חושבים כאילו זה הגזמה, שאני מקפידה מידי, אבל אני מאמינה שמהניסיון הזה אפשר רק לצמוח".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7