אריה דרעי: מספר החולים קשה ממריא, אני לא ישן בלילה

שר הפנים סיפר כי במסגרת הדיונים שקיים עם נשיא מועצת חכמי התורה גם נושא הפרישה מהממשלה היה על השולחן. "אני ממליץ להתפלל בחוץ"

בן שאול , ה' בתשרי תשפ"א

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן

שר הפנים אריה דרעי סיפר הערב (ד') כי במסגרת הדיונים שקיים עם נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב שלום כהן גם נושא הפרישה מהממשלה היה על השולחן.

״אני יכול לחשוף לך שבמהלך הדיון אצל נשיא המועצת הרב שלום כהן, גם נושא פרישה מהממשלה היה על השולחן", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

לדבריו, כל הבכירים מבינים את החשיבות של יום כיפור. "תזכור שליד השולחן יושבים אנשים עם כיפה: בן שבת, אדלשטיין ומנדלבליט. יכול להיות שימשיכו ביו״כ את אותו מתווה שהיינו בו בחג ראש השנה".

דרעי סיפר כי ״הייתי בטוח שנוכל לסחוב את הסגר לאחרי חגי תשרי, אבל המספרים מדברים בעד עצמם. ההצעה של עוצר חירום לאומי הייתה במהלך הבוקר, אבל יש התנגדות קשה ביותר של האוצר. בינתיים זה ירד מהפרק". אשר לתפקוד הפרויקטור, אמר כי "אני לא מחלק ציונים לרוני גמזו״.

שר הפנים התייחס לתחלואה בישראל. ״המצב המדוייק הוא שיש כל יום אלפי חולים חדשים, מספר המתים ומספר החולים קשה ממריא. ראינו בקבינט נתונים קשים, שמענו מהרופאים הבכירים תחזיות מפחידות ביותר.

"הם הראו לנו גרפים ונתונים קשים לצפייה. היו הרבה מאוד חולים שהגיעו לביהכנ״ס בראש השנה, הם לא ידעו שהם חולים אבל הם הצליחו להדביק רבים תוך כדי התפילות״.

״המידע שיש בידי לא נותן לי מנוחה, אני לא נרדם בגלל זה בלילות. אני רק נותן עצה לכל המאזינים: כל מי שיכול להתפלל ביו״כ בחוץ, אני ממליץ לו להתפלל בחוץ. מי שמכריע האם לסגור בתי כנסת או לא זה גדו״י. אני רק אצבע אחת בממשלה.

"אני לא משווה חלילה בין תפילות להפגנות, אבל איך אפשר להסביר לציבור שיש סגר מלא, בזמן שרואים אנשים חוגגים בחוף הים ועושים סעודות בצפיפות בבלפור״.

״לפני הממשלה ולפני המדינה, יש פה פיקוח נפש שדוחה הכל. אנחנו צריכים להסתכל על עצמינו איך אנחנו דואגים לבריאות שלנו. הייתי בצהריים אצל נשיא המועצת הגר״ש כהן, הצגתי לו את כל האופציות שדנו בקבינט. סיכמנו שבערב אני יחזור אליו ויקבל ממנו את ההנחייה הסופית כיצד לפעול ולהצביע. דבר אחד אני יכול להודיע: אני יתפלל ביום כיפור בחוץ״.