מירי רגב: ההפגנות עוזרות לימין, לשמאל הרדיקלי אין דין ואין דיין

שר התחבורה הודפת את הטענות על שיקולים פוליטיים בישיבת הקבינט: "מעולם לא התעסקנו בפוליטיקה, רק בבריאות הציבור".

ערוץ 7 , ה' בתשרי תשפ"א

מירי רגב
מירי רגב
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שרת התחבורה מירי רגב התייחסה הערב (רביעי) לוויכוחים בקבינט הקורונה על הגבלת התפילות וההפגנות, והכחישה את השפעת הפוליטיקה על החלטות הממשלה.

בראיון לעודד בן עמי בחדשות 12 אמרה שרת התחבורה כי "הקבינט הזה כונס רק לטובת מטרה אחת – איך מורידים את רמת התחלואה, ולא להתעסק בפוליטיקה. מעולם לא התעסקנו בפוליטיקה, אנחנו מדברים על בריאות הציבור".

"כשמדברים על סגר, והוא בעצם לא יכול להתממש, משום שמה לעשות - כשיש מפגינים והם פורמים את הסגר הזה, אנשים אומרים 'רגע, איך יכול להיות שאלה הולכים להפגין בים, בבלפור, ברוטשילד ואנחנו יושבים בבית ולא הולכים לעבודה?' ברור שהמצב הזה לא יכול להמשיך", הוסיפה רגב. "מבחינתנו ההפגנות עוזרות לימין – השמאל הרדיקלי אין לו דין ואין לו דיין, הוא עושה מה שהוא רוצה. שם פס על כל התקנות".

שרת התחבורה השאלה האם לאור חלקה של הממשלה בניהול האירוע והכישלון במבחן התוצאה היא אינה האשמה במצב, והשיבה: "הנגיף לא עובד אצלנו. אמר ראש הממשלה שהמתווה יהיה על פי אקורדיון, נפתח ונסגור על פי רמת התחלואה. ראש הממשלה עוד לפני חודשיים רצה ללכת לסגר. היה לחץ של התעשיינים, השרים, אגף התקציבים וגם גמזו שאמר שלא נכון ללכת לסגר - ואנחנו אכן הלכנו על זה".

"קיבלנו את כל ההמלצות של גמזו", אמרה השרה, "נוצר מצב היום שמצב התחלואה הוא מאוד מדאיג, וראש הממשלה שם על השולחן סגר מיידי של 5 ימים. עם כל הכבוד למפגינים ולאלה שחופש הביטוי מעל הכול, אין להם שוב סולידריות וערבות הדדית - שלא יפגינו".

פרשן חדשות 12 רוני דניאל פנה אל השרה ואמר כי היא שוב עוסקת רק בפוליטיקה, שכן היא מזכירה רק את ההפגנות ולא את בתי הכנסת ובתי הספר שממשיכים לפעול כרגיל במגזר החרדי. "סליחה, מי שעושה פוליטיקה זה אתה", התרעמה רגב. "צריך להבין שמעל לכל זה בריאות הציבור. אם אין מקום להפגנות ולהתקהלויות אז בוודאי שלא יהיו גם תפילות. לא יכול להיות שביום כיפור לא יאפשרו להתפלל על פי קפסולות בצורה מסודרת. כמובן שברגע שיש סגר כללי - לא תהייה שום התקהלות".

"חתונות לא צריכות להיות", אמרה השרה. "אין מקם להתקהלויות נקודה. אנחנו מממשים את ההחלטה. צריכה להיות מערכת אכיפה שמבצעת אכיפה. יש החלטה מאוד ברורה שאתה יכול לחרוג מ-1000 מטר בכמה תנאים. אם אנחנו רוצים להעביר מסר עקבי, מאוד פשוט – דין אחד לכולם".