רוצים לטמון פתק בכותל המערבי?

לקראת יום הכיפורים: קמפיין חובק עולם של הסוכנות היהודית להטמנת פתקים בכותל המערבי.

ערוץ 7 , ו' בתשרי תשפ"א

המונים מכל העולם נוהגים לפקוד את הכותל המערבי בין ראש השנה ויום הכיפורים. השנה, בצל המגבלות של משבר הקורונה והסגר, לא ניתן להגיע לכותל ומזה חודשים ארוכים יהודי התפוצות אף אינם יכולים לבקר בישראל.

בקמפיין חוצה יבשות, ראשון מסוגו, מזמינים יו״ר הסוכנות היהודית ושליחי הארגון יהודים מכל רחבי העולם ומישראל לשלוח פתקים לכותל המערבי באמצעות אתר מקוון שהקימה הסוכנות היהודית. לאחר מכן יועברו הפתקים, ובהם תפילותיהם ומשאלות לבם של הכותבים, לכותל המערבי ויוטמנו באופן ממשי בין אבני הכותל.

יו״ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג אמר: ״בחודש הסליחות נאפשר לכל יהודי ויהודיה להטמין פתק ולהביע תפילתם במקום הקדוש ביותר ליהודים״.

בפניה נרגשת לקהילות היהודיות הוסיף הרצוג: ״בין ראש השנה ויום הכיפורים הכותל ורחבת הכותל הומים אדם. השנה, בגלל המגבלות, לא ניתן להגיע לכאן ולהפקיד את תפילותינו באמצעות הפתקים בין אבני הכותל, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי. ולכן, הסוכנות היהודית מזמינה אתכם להעביר את הפתקים שלכם דרכנו, כדי שנציגינו יטמינו עבורכם את הפתקים בין אבני הכותל״. את קריאתו מסיים הרצוג בתפילה לבריאות טובה, שנה טובה וחתימה טובה.

בסרטון שפרסמה הסוכנות היהודית ברשתות החברתיות מבקש נועם מניו זילנד שהשנה תהיה שנה טובה, בלי מחלות ובלי וירוסים; דניאל מארה״ב מקווה לפגוש את משפחתו השנה; דימטרי מאוקראינה מקווה שבשנה הבאה רבים מיהודי אוקראינה ימצאו את ביתם בישראל; לורן מפריז מבקשת השנה בריאות טובה ליקיריה ולכל עם ישראל; ומרים ממקסיקו מבקשת שהקורונה תסתיים במהרה ונוכל להיות שוב עם כל המשפחות שלנו.