המשימה של נוער השומרון בסגר: "סוכות זהב"

בני הנוער בשומרון, מצאו תעסוקה לסגר. הנערים מסייעים לבני גיל הזהב לבנות סוכות. ראש המועצה יוסי דגן: "חברה נמדדת ברגעים קשים".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ו' בתשרי תשפ"א

נוער צופים בונה "סוכות זהב"
נוער צופים בונה "סוכות זהב"
צילום: ועד הישוב צופים

תקופת הקורונה השאירה רבים בסיטואציה לא פשוטה. מבודדים, חלק ללא פרנסה ולכל זה צריך להוסיף את המבוגרים שנותרו פעמים רבות לבד.

מחלקת הנוער של אגף יישובים במועצה האזורית שומרון מעודדת את הנוער מזה שנים להשקיע את הזמן הפנוי וכעת ביתר שאת לבניית מה שהם קוראים לו: "סוכות זהב" לבני גיל הזהב ומי שזקוק לכך בשומרון.

נוער השומרון התגייס בהמוניו לסייע למבוגרים, עריריים וכל מי שמרגיש שהוא זקוק לכך, בבניית סוכה.

בין הישובים שהתגייסו: נופים, יקיר, ברוכין, איתמר, צופים, עלי זהב, תפוח, קריית נטפים רבבה ועוד. השנה היוזמה מתקיימת בחלק מהישובים גם בסיוע בני עקיבא.

לדברי ראש המועצה, יוסי דגן: "הנוער של השומרון הוא הגאווה שלנו, הולך בראש המחנה, ומתווה דרך של נתינה. דווקא עכשיו רגע לפני יום כיפור. בסופו של יום חברה נמדדת לא ברגעים החזקים שלה אלא ברגעים הקשים, כולי תקווה שאולי זו תהיה הסנונית הראשונה לאחדות שכל כך חסרה לנו כאן בזמן האחרון".

בני הנוער בישוב נופים שהתגייסו למשימה סיפרו, "ראינו את הסבים שלנו שנמצאים לבד, ואין מי שיעזור להם בגלל הסגר והבנו שיש גם כאן לידינו אנשים שצריכים עזרה" מספרת נועם מנדל בת 15 מהישוב נופים. בסופו של דבר אחרי כל הזומים משעמם לנו, אז למה שלא נעזור בזמן הזה? כמה אפשר לראות סרטים ולשחק בפלייסטיישן?"

"יש תחושה בתקופה האחרונה דווקא בקורונה שחסרה אחדות" מוסיף נחשון רז (15) מיוזמי הפרוייקט. "חשבנו שאולי זה ישנה את התחושה. בישוב שלנו יש אנשים מכל המגזרים וכל הדעות, ודווקא כאן לסייע אחד לשני זה דבר מיוחד שמייצג את כל הארץ".

אלי שחר מהאוכלוסייה הוותיקה בישוב התרגש מהיוזמה, "זה משמח וממלא את הלב, הלוואי ובעוד מקומות בארץ היוזמה תתפתח, למרות הזומים הנוער צריך למלא את זמנו, ולעסוק במצווה למען כל מי שצריך זה דבר נפלא. טוב עבור כולם".

מדלן שליט בת 82 מהישוב נופים ציינה, "אני לא יוצאת מהבית בתקופת הקורונה, במשך שנים לא יכולנו לבנות סוכה. היוזמה של הנוער היא יוזמה מבורכת, מאפשרת פגישה של הנוער עם המבוגרים. אני רוצה להגיד לנוער תבורכו!"