ההזמנה להרצאת המחבלת
ההזמנה להרצאת המחבלתצילום: Act-il

שלוש חברות אינטרנט מרכזיות סירבו לשדר את הרצאתה של המחבלת ליילה חאלד שתוכננה להתקיים באופן וירטואלי בכנס של אוניברסיטת סן פרנסיסקו.

למרות פניות ארגונים פרו-ישראליים לאוניברסיטה, הוחלט שכן לאפשר את קיום האירוע בנימוק כי מדובר ב"חופש הביטוי".

בעקבות זאת ולאחר פניה לחברת זום היא החליטה באופן תקדימי שלא לשדר את הפאנל, מאחר והוא סותר את מדיניות השימוש שלה. מארגני האירוע ניסו לקיים אותו דרך פייסבוק, וכשזו גם סירבה, האירוע הועבר ליוטיוב. לאחר 30 דקות שידור, ובטרם החלה חאלד את הרצאתה, הפלטפורמה החליטה גם היא להסיר את השידור.

השרה לנושאים אסטרטגיים, אורית פרקש-הכהן, בירכה על המהלך ואמרה כי "כשנלחמים נגד שנאה מנצחים. אני מחזקת את ענקיות האינטרנט שהציבו קו ברור נגד שיח שנאה אלים, ואכפו בצורה ברורה את מדיניות השימוש שלהן".

"המרחב הדיגיטלי הוא זירה מרכזית במלחמה על התודעה, המשרד לנושאים אסטרטגיים בראשותי, ימשיך לעמות בחזית ולנהל שיח מקצועי עם כלל הרשתות, על מנת לנקות את השיח משנאה", דברי פרקש-כהן.

חאלד היתה אמורה להתארח באירוע תחת הכותרת 'נרטיבים - מגדר, חוק והתנגדות' ובמודעה המזמינה את המשתתפים היא מוצגת כ"מנהיגה פמיניסטית מיליטנטית פורצת דרך".

מדובר במחבלת שהשתתפה בחטיפת מטוס TWA ובניסיון חטיפת מטוס אל על בשנת 1970 ונחשבת לאחת המסיתות המרכזיות ברחבי העולם נגד מדינת ישראל.

היא מעולם לא התחרטה על מעשיה ומקדמת את ארגוני הטרור ופעילותם נגד ישראל בכמה הזדמנויות בשנים האחרונות.

נזכיר כי בערוץ 7 פורסם שמיזם Act-il שקיבל מידע מוקדם על ההרצאה נרתם לפעולה מיידית ויצא בקריאה לקהילת האון ליין שלו לכתוב לנשיא האוניברסיטה ולהנהלה בדרישה שלא לאפשר למחבלת לשאת את דברי ההסתה שלה בכינוס הוירטואלי. המסר היה שחברה בארגון טרור שאחראי לרצח יהודים גם בשנים האחרונות תעביר את המסרים שלה לסטודנטים באופן כה חופשי בסיפור כיסוי של הרצאה פמיניסטית.