ניסיון פגיעה בקהילת 'שמיר' במוסקבה

אדם התקרב למבני הקהילה תוך שהוא צועק סיסמאות אנטישמיות וביצע ונדליזם ברכוש. הוא נעצר ונחקר על ידי המשטרה המקומית.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ו' בתשרי תשפ"א

ניסיון פגיעה בקהילת 'שמיר' במוסקבה-ערוץ 7
הונדליזם בקהילת 'שמיר'
צילום: יח"צ

בימים האחרונים התרחש אירוע אנטישמי בקהילת "שמיר" במזרח העיר מוסקבה, כך דיווחו שירות המעקב אחר אנטישמיות של RJC ומרכז SOVA.

עדי ראייה מספרים על צעקות של סיסמאות אנטישמיות מצד התוקף וניסיון פריצה שלו לחצרות בתי הקהילה, שבירת השלט עם הכיתוב "שמיר", ונדליזם כלפי תיבת הדואר, השלכה הרסנית של המנורה שהקימה הקהילה ובנוסף לכך פגיעה קלה ברכב השירות של רב הקהילה ברל ציסין.

אנשי הקהילה שנעלו את דלתות בתיהם באזור הזעיקו את המשטרה המקומית. שוטרי אכיפת החוק עיכבו את התוקף ולקחו אותו לתחנת המשטרה בפרובו.

רב קהילת "שמיר", ברל ציסין, אמר כי "לשמיר לא היו סכסוכים עם התוקף, ואירועים כאלה לא קרו בקהילה מאז תחילת שנות האלפיים. RJK עוקבת אחר התקדמות החקירה בנושא פשע זה. אנו מצפים כי המניעים האמיתיים של התוקף יילמדו היטב, והוא עצמו ייענש".

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל אמר כי מדובר באירוע חמור. "כל אנטישמי לומד מהמקרים האחרים כשהוא רואה היעדר אכיפה וענישה, ולכן חייבים לשים את היד על הדופק ולעצור את הפורעים האלו מבעוד מועד. אנו מברכים את משטרת מוסקבה שמטפלת בפוגע ואנו מקווים שהשלטונות החוק ברוסיה יתייחסו למקרים אלו במלוא החומרה למען יראו וייראו. צריך לפעול ביד קשה כלפי אנטישמיות בכל מקום בעולם".