הסבתא, האם והבת: שלושה סוגי סרטן, מאבק אחד לחיים

הידה חלתה בסרטן המעי הגס, קרן בסרטן השד ואיילה בסרטן הכליה. סיפורו של מסע אל ההחלמה. עכשיו ההזדמנות לסייע להם ולאחרים.

בשיתוף 'עזר מציון' , ו' בתשרי תשפ"א | עודכן: 14:23

הסבתא, האם והבת: שלושה סוגי סרטן, מאבק אחד לחיים-ערוץ 7
סיפורו של מסע אל ההחלמה
באדיבות המשפחה

לחצו כאן כדי לחזק את הפעילות של 'עזר מציון'

סבתא, אמא ובת. שלושה דורות. שלושה סוגי סרטן. זאת המציאות עמה מתמודדת קרן נחמיאס מדימונה בשנתיים וחצי האחרונות. "עברנו בדיקות גנטיות כל המשפחה ואין קשר בין המחלות", היא מספרת, "אמא שלי, הידה, הייתה הראשונה שחלתה. גילו אצלה את סרטן המעי הגס בגיל 60. לאחר שנאלצו לכרות לה אותו היא הצליחה להחלים, אך עדיין סובלת מההשפעות".

לפני חצי שנה חלתה גם בתה איילה. הפעם זה היה סרטן הכליה שתפס את הילדה בת ה-5 וחצי. את ההתמודדות עם הסרטן של הילדה כבר נאלצה קרן לעשות כאשר היא בעצמה מתמודדת עם סרטן משלה. במקרה הזה היה מדובר על סרטן שד, אחד מאלו היותר אלימים, שהתגלה באוגוסט 2019, מיד לאחר שחזרו מחופשה בחו"ל.

"המקרה של איילה התגלה בתחילת משבר הקורונה. היא סבלה מחום וכאבי בטן שהתגברו ובשלב מסוים חשבתי שהיא סובלת מאפנדציט ונסעתי איתה לבית החולים סורוקה במחשבה כי היא רק תצטרך לעבור ניתוח להוצאתו. בבדיקות התגלה כי ישנו גידול על אחת הכליות של איילה".

"הייתי אמורה להתחיל מספר ימים לאחר מכן טיפולי הקרנות בתל השומר אז ביקשתי שגם איילה תועבר לשם", ממשיכה קרן ומספרת, "בליל הסדר קיבלנו את התשובה הסופית של הביופסיה שקבעה כי לאיילה יש סרטן הכליה".

בתקופה בה שהו בטיפולים פנתה אל קרן איילת אלוש מעזר מציון וסיפרה להם על בית אורנית שמפעילה העמותה בפתח תקווה אליו מגיעים חולי סרטן מקבלים שם סיוע ותמיכה בשלל דרכים. כעבור מספר שבועות של אשפוז החליטה קרן לנצל ניתוח שנדחה ולראות במה מדובר.

"עזר מציון עזרו לנו עם השאלת ציוד רפואי, כיסא גלגלים וכל מיני מכשירים נדרשים", מספרת קרן, "בתקופה בה אושפזה במחלקה איילה גם הגיע לשם מאור כהן, איש הלגו ומתנדב ב"עזר מציון" שעודד אותה ושיפר את מצב רוחנו. באחת ההזדמנויות שהזמן והטיפולים אפשרו הגענו לבית אורנית לראות במה מדובר".

"הצוות במקום קיבל אותנו בחיוך והראה לנו את המקום", מתארת קרן, "בשבועות בהם נערכו טיפולים ונאלצנו להביא את איילה מדימונה לתל השומר, נשארנו ללון בבית אורנית ולאגור כוחות. ישנו טוב, אכלנו ארוחת בוקר והמשכנו בכוחות מחודשים לעוד יום טיפולים בבית החולים. בית אורנית והצוות המקסים עזרו לנו מאוד".

עד היום השתיים נעזרות בבית אורנית ושמחות על הסיוע שניתן להן בהתמודדות עם האתגר הלא פשוט שנפל לפתחן. "איילה עדיין בטיפולים ורק בסוף אוקטובר נדע מה מצב המחלה אצלה בתקווה לבשורות טובות. אצלי חל שיפור משמעותי. אני מקווה שעד סוף אוקטובר לפחות אני אוכל כבר להיות אחרי זה".

עזר מציון מנהלת בימים אלו התרמה לטובת העמותה והמשך פעילותה בשלל התחומים. דווקא בימים אלו זקוקים בעמותה יותר מתמיד להירתמות של כל אחד ואחת שביכולתו לסייע. באמצעות הגעה ליעדי ההתרמה עזר מציון תוכל להמשיך ולעמוד ביעדי הסיוע והחסד שהציבה לעצמה לשנה הקרובה.

לחצו כאן כדי לחזק את הפעילות של 'עזר מציון'