כמו ב-NBA: היוזמה של מנהלת הליגה

החלטת הממשלה על סגר כללי החל ממחר ועד אחרי שמחת תורה, הביאה את מנהלת ליגת העל בכדורסל לגבש הצעה שתאפשר לשמור על שגרת אימונים

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' בתשרי תשפ"א

פרנקל, יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל
פרנקל, יו"ר מנהלת ליגת ווינר סל
אתר מנהלת ליגת ווינר סל

האם נמצא המתווה שישמור על בריאותם הנפשית, הפיזית וכושר המשחק של שחקני ליגת העל בכדורסל? שעות ספורות לאחר החלטת הממשלה בדבר סגר כללי בשל המלחמה בנגיף הקורונה וקצב התחלואה שעלה, הציעו במנהלת הליגה בכדורסל פיתרון לשמירה על שגרת אימונים על אף הסגר.

כזכור, מחר בשעה 14:00 יחול סגר כללי בן שבועיים על כל המשק, ובמנהלת ליגת העל בכדורסל חוששים כי הדבר יפגע בכל קבוצות הליגה בהכנות לעונה שבפתח כשקיים סיכוי סביר כי הסגר יתארך מעבר לשבועיים הקרובים.

במנהלת הליגה בחרו שלא לשקוט על השמרים ולחפש פיתרון שיאפשר לקבוצות הליגה לשמור על בריאות השחקנים ולהיות מוכנים לשריקת הפתיחה של עונת 2020/21 ברגע שזו תתאפשר.

במנהלת העתיקו את המודל הקיים בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA המקיימת משחקים בימים אלו במה שמכונה "הבועה", כשאלה מקיימים את כל משחקי העונה שנותרו בדיסניוורלד שבאורלנדו ולא יוצאים מהמקום עד לסיום העונה ולהכרזה על זהות האלופה.

במנהלת הציעו לקיים "בועה" שכזו במלון כפר המכביה שבמרכז, כאשר השחקנים ואנשי הצוות של כלל המועדונים יישארו שם במעין בידוד מהעולם החיצון וכך יוכלו להמשיך ולשמור על שגרת האימונים המלאה.

במנהלת פנו עם ההצעה לשר הספורט חילי טרופר ושר הבריאות יולי אדלשטיין, וכעת מחכים לשמוע אם אכן ניתן להשתמש בפיתרון אשר נהוג בארצות הברית גם כאן בארץ.

יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל התייחס לנושא ואמר: "כולנו תקווה שהסגר הקרוב יעזור למצב התחלואה בארץ ומקבלים בהבנה את החלטת הממשלה. אנו נמצאים כל העת בקשר ישיר עם משרד הספורט ומשרד הבריאות על מנת לאפשר לקבוצות הליגה להמשיך ולהתאמן בצורה עקבית ומסודרת ככל הניתן, כמובן תחת הנחיות ברורות ושמירה הדוקה על הכללים".

"מנהלת הליגה לא תנוח לרגע ותמשיך לדחוף להחזרת הכדורסל לפעילות, כפי שעשתה בפעם הקודמת, אז היינו אחת הליגות היחידיות באירופה שחזרו לשחק והגיעו לסיום תקין של העונה. אני רואה חשיבות רבה דווקא בתקופה קשה זו שהכדורסל בפרט וענפים ספורטיביים אחרים בכלל יחזרו לפעילות וישודרו בטלוויזיה לטובת כל מי שנמצא בביתו".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il