שינויים במבנה ליגת האלופות של פיב"א

עם רצון לדלל את כמות המשחקים בשל התפשטות נוספת של נגיף הקורונה ובכדי לאפשר גמישות לקבוצות, החליטו בפיב"א על שינוי השיטה

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' בתשרי תשפ"א

קטש. בית קל יותר באירופה?
קטש. בית קל יותר באירופה?
עודד קרני, מנהלת הליגה

העיקר שיהיה ספורטיבי. נגיף הקורונה המתפרץ פעם נוספת בכל רחבי אירופה, הביא לשינוי לא רק בהרגל החיים ובשגרת יומם של אנשים רבים וחברות ענק, אלא גם בשיטת המשחקים של ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה.

בפיב"א האחראים גם על הליגות המקומיות, הבינו כי הם חייבים להכין את עצמם למקרה של דחיית משחקים במידה שתהיינה הדבקות בקבוצות או סגרים במדינות השונות במהלך העונה כולה, ועל כן החליטו על שינוי השיטה במפעל האירופי שלהם שיביא לדילול הלו"ז, לריווח המשחקים וגמישות רבה ככל הניתן במידת הצורך.

על פי הודעתה, במקום השיטה שהייתה נהוגה עד היום - 4 בתים של 8 קבוצות, העונה יהיו 8 בתים של 4 קבוצות כאשר שתי הקבוצות הראשונות בכל בית תעפלנה אל השלב הבא, שלב הטופ-16. גם בשלב הטופ-16 תתקיים שיטה חדשה, כאשר זו תשוחק בשיטת הטוב משלושה משחקים ושיטה זו תמשיך לכל האורך עד לאירוע הפיינל-פור 2021.

שינוי השיטה תביא לירידה בכמות המשחקים המובטחת לכל קבוצה, כאשר במקום 14 משחקים כאלו בשלב הראשון, כולן ישחקו רק 6 משחקים.

בשל השינוי בשיטה הוחלט לחלק אחרת את הבתים שכבר נקבעו בהגרלה לפני כחודש, כאשר הנציגות הישראליות, הפועל ירושלים והפועל חולון שובצו בבתים חדשים.

הפועל ירושלים שבעוד שבוע רק תשלים את העונה האירופית שעברה עם הפיינל-8, תשחק בבית המקדים של הטורניר האירופי מול טורק טלקום ולימוז' ואילו הפועל חולון תתמודד מול יריבות חזקות הרבה יותר בדמותן של אא"ק אתונה ושולה. גם ירושלים וגם חולון יקבלו יריבה נוספת לאחר שלב המוקדמות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il