תושבי השומרון נערכים לתפילות יום כיפור בחוץ

אלפים מתושבי השומרון מתכוונים להתפלל מחוץ לבתי הכנסת. יוסי דגן: אם כל אחד יבדוק במה הוא יכול לעשות שינוי נצליח לעצור את המגפה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' בתשרי תשפ"א

תושבי השומרון נערכים לתפילות יום כיפור בחוץ-ערוץ 7
תפילה בחוץ ברחלים
צילום: ועד הישוב רחלים

אלפים מתושבי השומרון בעשרות יישובים נערכים לקיים את תפילות יום הכיפורים לראשונה מאז קום מדינת ישראל - מחוץ לבתי הכנסת.

לפני יומיים פנה ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בקריאה: "לגלות אחריות ועל אף הקושי להוציא את המניינים ביום כיפור אל מחוץ לבתי הכנסת כדי למנוע הדבקה המונית". זאת עוד קודם להחלטת הממשלה בנושא.

"צריך לגלות אחריות", אמר דגן, "הבדיקה הבלתי פוסקת של כל מגזר איפה הצד השני לא בסדר, במקום לפשפש במעשיו, תוביל אותנו לקטסטרופה. לכן החלטנו שדווקא כאן, במקום להטיף לאחרים, נגלה דוגמא אישית ונוציא מיוזמתנו את תפילות יום הכיפורים מחוץ לבתי הכנסת''.

משה ועקנין מהישוב רבבה הקים בית כנסת אצלו בגינה בעזרת חבריו: "הבנו שצריך להתגייס לעניין, לראות מעבר למחלוקות, זה זמן מבחן לעם ישראל, אסור שיהיו הפגנות וגם לא תפילות במקומות סגורים, ואנחנו שמחים להתגייס לנושא הזה" .

עשרות ישובים בשומרון בהם רחלים, רבבה, נופים, יצהר, אבני חפץ יקיר והר ברכה התגייסו למען המטרה הזו, ופרשו מבעוד מועד ציליות ענק בנקודות שונות בישוב לטובת המתפללים, כסאות פלסטיק ובחלק מהישובים אף מחיצות וסטנדרים ניידים, כדי לקיים את תפילת יום הכיפורים מבלי לסכן חיי אדם.