השקל ייחלש בטווח הקצר - וימשיך להתחזק

האסטרטג דודי רזניק מדבר על היפוך המגמה של השקל שהיה חזק משמעותית מול הדולר מאז תחילת משבר הקורונה. וגם: למה הבורסות בירידה?

ניצן קידר - ערוץ 7 , ז' בתשרי תשפ"א

כלכלת קורונה
כלכלת קורונה
צילום: ISTOCK

דודי רזניק, אסטרטג בלאומי שוקי הון אומר לערוץ 7 כי לדעתו התחזית של בנק ישראל לכלכלה על רקע משבר הקורונה עד סוף השנה פסימית מדי.

"התחזית שלנו קצת יותר אופטימית מזו של בנק ישראל, אבל היא עלולה להתעדכן כלפי מטה אם נראה שהסגר ההדוק יימשך פרק זמן ממושך. במצב הנוכחי אנחנו מעריכים שהתחזית של בנק ישראל פסימית מדי והנסיגה בתוצר תהיה נמוכה מזו שמעריך הבנק", מסביר רזניק.

אחרי שבועות רבים שהשקל התחזק מול הדולר, בימים האחרונים מורגש היפוך מגמה. "נתוני התחלואה הגבוהים בישראל נותנים את אותותיהם במסחר במט"ח. יכול להיות שבטווח הקצר השקל ייחלש עוד. עם זאת, בטווח הבינוני והארוך אנחנו צופים שהשקל דווקא ימשיך במגמת ההתחזקות".

הבורסות דווקא צפויות להמשיך ולהיחלש. "ראינו השבוע ירידות שערים משמעותיות בבורסות. במספר מדינות באירופה רואים עלייה גדולה בתחלואה וסגרים מקומיים ולכן המגמה היא די שלילית.

''אני מעריך שהמגמה הזו צפויה להימשך עד שיתבהרו פני הדברים באירופה לגבי התחלואה. בארה"ב אנחנו מתקרבים לבחירות לנשיאות באופן משמעותי והשוק יהיה מאוד תנודתי לקראתן".