יפה בן דוד
יפה בן דוד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר החינוך יואב גלנט קבע אתמול (חמישי) כי הפעילות החינוכית של תלמידי החינוך המיוחד, כפרי הנוער, ילדים ונוער בסיכון תמשיך להתקיים כסדרה. הוא דיווח לנציגי ההורים כי הנושא הוצג ואושר בממשלה.

בתגובה שיגרה אתמול יפה בן דוד מזכ"לית הסתדרות המורים מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו דרשה לסגור באופן גורף את מוסדות החינוך המיוחד, בהם מטופלים למעלה מ260,000 תלמידים המתמודדים עם לקויות שונות.

במטה ההורים לחינוך מיוחד בקורונה, המאגד מעל 1,000 הורים, מגבים את שר החינוך יואב גלנט מול מזכ"לית ההסתדרות. בשיח של הנהגת המטה, שרון מישקובסקי, חגית קציר, מוריה וינדרבוים ואביעד גדות מול השר ומנכ"ל המשרד עמית אדרי, הביעו ההורים דאגה. לדבריהם "אסור לחזור למה שהיה בסגר הקודם בתקופת השר פרץ, כאשר כלל התלמידים נשלחו לבתים ללא מענה טיפולי ראוי לילדים, אשר זקוקים באופן יום-יומי למטפלים פרא-רפואיים מקצועיים ולסיוע פיזי ונפשי."

השר גלנט והמנכ"ל הציגו להורים עמדה נחרצת, אותה גם אישר השר בממשלה על פיה לא יהיו שום החרגות מעבר להקדמת סיום הלימודים ל14:30.

ממטה ההורים לחינוך מיוחד בתקופת הקורונה נמסר לערוץ 7 "אנו מגבים את השר גלנט מול הקולות שנשמעים מכיוון גב' יפה בן דוד ומכתבה המצער לרה"מ. אנו נקבל מההורים דיווחים על כל חריגה או תקלה בתקופת הסגר הנוכחי, בכדי ונציג אותן לשר ולמנכ"ל לצורך טיפול.

אנו נהיה לפה עבור ילדינו, שלא מסוגלים להילחם בעצמם עבור צורכיהם הקיומיים הבסיסיים ביותר. לא נאפשר הפעם כיפופי ידיים הסתדרותיים על גבם של ילדינו. אנו ההורים וצוותי ההוראה המסורים נמצאים יחד בסירה הזו שהיא מפעל חיוני וקדוש לא פחות משאר שירותי הרווחה, בנקים, חקלאות, עלייה והקליטה ומפעלי אנרגיה והיי-טק – שעובדים כסדרם לקיומו הבסיסי של המשק בתקופת הסגר".