תושבי קדומים: נחנקים ממדיניות ה"הכלה"

בסוף השבוע התקשו תושבי שכונות רבות בישוב קדומים בשומרון לנשום, עקב זיהום האוויר החמור אשר נגרם מעשן הצמיגים של מתפרעי הכפר קדום

תגיות: קדומים
בני משה , ח' בתשרי תשפ"א

גז מדמיע
גז מדמיע
צילום: איסטוק

תושבי השכונות המרכזיות של קדומים סובלים מזה כעשור מהתפרעויות ערביי הכפר קדום השכן.

לכפר מגיעים מדי שבוע פעילי שמאל קיצוני המלבים התפרעויות כנגד כוחות צה"ל, אשר הודפים את המתפרעים בירי גז ומונעים מהם להתקרב לישוב הישראלי.

בישוב תומכים בלוחמים, אך מבקרים בביקורת קשה את מפקד פיקוד המרכז אלוף תמיר ידעי, את הרמטכ"ל ואת שר הבטחון בני גנץ על אוזלת היד המתמשכת וההכלה הגורמת לזיהום אוויר חמור במרכז הישוב, ולסיכון חיילי צה"ל מדי שבוע, אשר סופגים מטחי אבנים ובלוקים ללא יכולת תגובה משמעותית.

לדברי התושבים, מפקד החטיבה הקודם אל"מ שגיב דהן הבטיח שינקוט באמצעים אחרים לפיזור ההפגנות ולא ירה גז, אך מפקד החטיבה החדש אל"מ רועי צוויג-לביא ומפקד האוגדה תא"ל יניב אלאלוף ממשיכים במדיניות ההכלה, במקום לגדוע את ההתפרעויות. בסוף השבוע האחרון חצה ענן העשן והגז את הישוב לכל רוחבו.

הביקורת הנוכחית מצטרפת לביקורת הכוללת על אוזלת היד מול מחבלי האזור ועל כך שצה''ל החליט 'להכיל' נשיאת נשק וירי חי מצד מחבלים בתחומי הכפר.

"נדמה כי לא רק שאין ריבונות ישראלית בשומרון, אלא גם אין ריבון. ההכלה של גנץ ונתניהו מסכנת את חיינו ובסוף השבוע האחרון חווינו בעוצמה, כמה היא מסכנת את בריאותנו", דברי התושבים.