"שאלות מיילדות": הדרך לדייטים אפקטיבים

מרגישים שהדייטים רדודים ולא מצליחים להכיר אחד את השניה באמת? נסו את לשאול 'שאלות מיילדות'. כך תעשו את זה נכון

​​​​​​​הרב שלמה פולמן, 252 , ח' בתשרי תשפ"א | עודכן: 00:15

"שאלות מיילדות": הדרך לדייטים אפקטיבים-ערוץ 7
דייט ראשון
iStock

בפרויקט 252 אנו מזהים שאלה שחוזרת על עצמה אצל זוגות רבים: הרבה מהם מוצאים את עצמם בזמן דייט במצוקה כשאין להם נושאים לדבר עליהם.

לעתים נושא השיחה רדוד, כגון שיתוף בחוויות בלבד או שיח על הא ועל דא, אך לא על משהו משמעותי המתפתח לקרוב לבבות.

כך מוצאים את עצמם בני הזוג נפגשים שוב ושוב לאורך זמן מבלי להכיר באמת זה את זו. מציאות זו יכולה לגרום להפסקת הקשר והתמשכות תהליך בחירת בן/בת הזוג.

כדי לתת מענה לכך, יש לפתח את נושאי השיחה למקום מקרב ומאפשר הכרות משמעותית יותר. נעשה זאת על ידי "שאלות מיילדות" - סוג זה של שאלות הוא מיוחד בשלושה פרמטרים: א. התשובה עליהם היא לא ב"כן ולא". ב. היא דורשת מחשבה. ג. היא מחדשת גם לעונה עצמו.

שאלה מיילדת יכולה להיות מן העבר, כגון: מהי חוויית הילדות המשמעותית ביותר עבורך ולמה? או משהו מן העתיד, כגון: אם לא היית מוגבל כלכלית, מה היית עושה ומדוע?

כל שאלה מיילדת ניתנת להתפתחויות לכיוונים שונים ונוספים, מתוך העמקה בתשובה הראשונה שניתנה, וכך מתפתח שיח ארוך ומשמעותי. בשיח שכזה נוצרת היכרות טובה יותר עם בן השיח, ויותר מכך: נוצרת קירבה גדולה יותר, מה שמאפשר להפיק את המירב מכל מפגש ולקצר משמעותית את תהליך ההיכרות. לאחר מספר מפגשים בודדים בני הזוג יכולים לדעת ולחוש האם מתאים להם להמשיך או להציע אותו/אותה לחבר/ה אחרים.

'שאלה מיילדת' נוגעת בנימים רגשיים או אידאולוגיות וערכים. היא מיילדת תובנות ודיוק מי בן האדם מאחורי השם וה"לבוש" החיצוני והמוחצן. שאלה מיילדת שנשאלת ממקום אמיתי וכן להכיר ולפגוש בן שיח חדש, שנשאלת מתוך מקום מקשיב ומכיל לכל תשובה שתינתן, היא שאלה שפותחת את הלב ואת הרצון לשתף.

הרב שלמה פולמן הוא יועץ זוגי ומיני, ובנבחרת המאמנים של פרויקט 252. להצטרפות לפרויקט לחצו כאן.