מכבי תל אביב החתימה את דראגן בנדר

הפורוורד שהתחיל את הקריירה האירופית במכבי תל אביב יחזור לקבוצה מהליגה הטובה בעולם.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט' בתשרי תשפ"א

חוזר למכבי ת"א. דראגן בנדר
חוזר למכבי ת"א. דראגן בנדר
צילום: מכבי ת"א, האפליקציה הרשמית

מכבי תל אביב החתימה את הפורוורד דראגן בנדר (22, 2.13). מדובר בהסכם לשלושה חודשים עם אופציית הארכה עד סיום העונה הנוכחית.

הקרואטי הצעיר שיחק בעונה החולפת במדי גולדן סטייט ווריירס מה-NBA וברקורד כבר הספיק לצבור 187 משחקים בליגה הטובה בעולם. 

  • בנדר פתח את העונה האחרונה במדי מילווקי וערך 13 משחקים גם בשורות קבוצת ה-Gleague וויסקונסין הרד (20.5 נקודות, 8.9 ריבאונדים ו-2.3 אסיסטים למשחק). טרם פגרת הקורונה סיים את העונה בשורות גולדן סטייט. בתשעה משחקים עם הווריירס שותף ב-21.7 דקות בממוצע לערב ותרם 9 נקודות, 5.9 ריבאונדים ו-2.1 אסיסטים. 

"אנחנו שמחים מאוד להביא למשפחת מכבי את דראגן בנדר, כולם מכירים אותו משנותיו הקודמות במועדון. מבחינתנו חשוב מאוד שכיום הוא מוכן יותר כי הוא מגיע מה-NBA וכי הוא מסוגל לעזור לקבוצה", אמר המאמן יאניס ספרופולוס לאחר החתימה. "אנחנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה הזה". 

"יש הרבה דברים בהם הוא יוכל לעזור לקבוצה", הסביר המאמן היווני. "נוכל להשתמש בו כפאוור פורוורד או כסנטר, ככה שהוא יכול לשחק בשתי עמדות. הוא יכול ליצור איום מבפנים ובחוץ וכמובן שהוא יכול לעזור לנו הגנתית עם גופו הגדול וזרועותיו הארוכות בריבאונד ובחסימת זריקות. ברוך הבא למשפחת מכבי". 

"לחזור לתל אביב ולמכבי בהחלט מרגיש כמו חזרה לביתי השני. אני רוצה לעזור למועדון שאני אוהב ולהשתמש בניסיון שצברתי בארבע השנים האחרונות", אמר דראגן בנדר לאתר הרשמי  של המועדון. "אחרי שדיברתי עם המאמן החלטתי שאני רוצה לבוא. זאת ההזדמנות לומר שאני מקווה לזמנים טובים יותר, זמנים בהם נוכל לפגוש שוב את האוהדים המדהימים של מכבי בהיכל פנים אל פנים ולשמח אותם". 

בנדר הגיע כזכור מספליט לאקדמיה של מכבי תל אביב יחד עם נער קרואטי נוסף, אנטה ז'יז'יץ'. הראשון נשאר בקבוצת הנוער ובבוגרים ובהמשך נבחר במקום הרביעי בדראפט ה-NBA על ידי פיניקס סאנס. אחרי שלוש עונות באריזונה נדד כאמור למילווקי בקיץ שעבר והגיע לקיץ הנוכחי עם 187 משחקי NBA במאזנו האישי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il