התפללנו במשרפות, לא נתפלל לפי התקנות?

הרב אורי זוהר הסביר כי יש להישמע להנחיות. "עם ישראל קיים את יום הכיפורים בתנאים קשים מאלה".

בן שאול , ט' בתשרי תשפ"א

רחבת הכותל, ערב יום הכיפורים
רחבת הכותל, ערב יום הכיפורים
צילום: איתן אלחדז/TPS

על רקע מכתבם של גדולי ישראל החרדיים להעדיף תפילה תחת כיפת השמיים מתפילה בחללים סגורים, מבהיר הרב אורי זוהר כי אין מנוס מלהישמע להנחיות.

"אנחנו נקיים את יום הכיפורים בכל תנאי. לפי התקנות. אם זה בחוץ או איפה שהרבנים שלנו יקבעו. הרבנים הם המנהיגים שלנו. אנחנו לא נוכל לעמוד בתנאים האלה? עם ישראל קיים את יום הכיפורים בתנאים קשים מאלה. באינקוויזיציות ובשריפות. מה שהרבנים יגידו לנו את זה נעשה", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

הרב זוהר אמר כי מדובר ביד השם המכוונת את הנעשה, כלשונו. "אנחנו רואים כאן את יד השם ללא שום ספק. היו מגיפות קשות מאלה בעולם, אבל מגיפה כזו שמשתקת את כל העולם החיצוני, הפיננסי, המסחרי. שלטון, שררה, עושק – הכל מאבד משמעות. כל העולם החיצוני מתפרק. הקב"ה לא עוזב אותנו לרגע. כל מה שהוא עושה הוא עושה למען עם ישראל, למען האנושות שאנחנו במרכזה".

הרב סיפר על פעילות ארגון 'לב לאחים' והשינוי שחל באנשים שפונים לארגון בתקופה האחרונה: "אנחנו עובדים בלב לאחים כבר עשרות שנים ואתה רואה עכשיו שאנשים מרגישים שאין למי לפנות. אף אחד לא יודע מימינו ומשמאלו ואף אחד לא מעיז להודות בזה".

"אחים יקרים תדעו, זהו זה. אני אין לי ספק. מרן שר התורה ר' חיים קנייבסקי אומר את זה בשנתיים, שלוש האחרונות בריש גליה: אנחנו לפני הגאולה. הנה אנחנו רואים לנגד עינינו, זה בדיוק המטרה של כל העניין, לחזור פנימה לנקודה הפנימית של שכינתו הקדושה בתוכנו וכל אדם מוזמן. אנחנו אומרים פעמיים בכל יום "שמע ישראל השם אלוקינו השם אחד.." האמונה בייחוד הזה, בייחודו יתברך, אין עוד מלבדו. זה מה שמחזיק את עם ישראל לדורותיו. זה דבר שלא זז מעם ישראל בכל שנות קיומו".