כפרות בשמיים: תרנגולות על מטוס

על רקע ההגבלות במלבורן, בית חב"ד המקומי הגה פיתרון יצירתי לקיום מנהג הכפרות כשדאג למטוס ועליו תרנגולות שחג מעל האיזור היהודי

תגיות: מלבורן
מיכל לוי , ט' בתשרי תשפ"א

כפרות
כפרות
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

על רקע ההגבלות המחמירות במלבורן שבאוסטרליה והאיסור המוחלט על התקהלויות ופתיחת בתי כנסת, בית חב"ד המקומי הגה פיתרון יצירתי לקיום מנהג הכפרות.

על פי דיווח באתר החרדי 'בחדרי חרדים', בערב יום כיפור דאג בית חב"ד למטוס ועליו ם שתי תרנגולות ותרנגול שחג תשע פעמים מעל האיזור היהודי והוציא את התושבים ידי חובתם.

בעוד בעוד במרבית הקהילות היהודיות בעולם יתקיימו תפילות יום הכיפורים בהתאם להגבלות שבכל מקום ומקום, במלבורן שבאוסטרליה על פי הוראות הרשויות בתי הכנסת סגורים ללא שום אפשרות להתפלל בהם.

בערב ראש השנה ניסתה הקהילה היהודית לפתוח את בתי הכנסת באופן מצומצם ושיגרה מכתב לרשויות בניסיון לקבל אישור.

"במשך אלפי שנים מילאו יהודים ברחבי העולם את חובתם הדתית לכבד את היום בתפילה ושבח לאלוקים, תוך שהם מתפללים על חייהם ועל חיי בני ארצם ועל שלומם של המדינות בהן הם חיים, תפילות יהודיות בנויות כתפילות קהילתיות, ואת החלקים המהותיים והחשובים בהן אי אפשר לומר בכלל ללא נוכחות של עשרה גברים מעל גיל שלוש עשרה".

במכתבם הוסיפו כי "במשך אלפי שנים, היהודים התגברו על המצוקות הגדולות ביותר, ולעתים קרובות סיכנו את חיהם, כדי להתכנס לתפילות ראש השנה".

אולם כאמור הרשויות לא נעתרו לבקשה ובתי הכנסת נותרו סגורים.