השרה מירב כהן: "ביקשתי מאבא לא ללכת לבית הכנסת"

השרה לשוויון חברתי וגמלאים: "זה בנפשנו, וגם בכוחנו, למנוע את האסון הזה. השנה, מתפללים בחוץ או בבית. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם"

ערוץ 7 , ט' בתשרי תשפ"א

השרה מירב כהן: "ביקשתי מאבא לא ללכת לבית הכנסת"-ערוץ 7
השרה מירב כהן
צילום: חזקי ברוך

השרה לשוויון חברתי וגמלאים, ח״כ מירב כהן, קראה בעמוד הפייסבוק שלה לציבור שלא להשתתף בתפילות בבתי הכנסת ביום הכיפורים השנה.

"אבא שלי מתפלל בבית הכנסת ביום כיפור כל שנה, מאז שהוא זוכר את עצמו, עוד כילד במרוקו. כ-80 שנה. אף פעם לא פספס. השנה, לראשונה, ביקשתי ממנו לא ללכת לבית הכנסת. זה כואב לו, אבל יש קורונה ואני דואגת לו", תיתפה השרה.

לדבריה, "בשבועות האחרונים נלחמתי בקבינט הקורונה ובממשלה בניסיון לשכנע את חבריי לקבל החלטה לאסור על תפילות בתוך בתי הכנסת גם ביום כיפור. כי זו פשוט סכנת נפשות. שעות בחלל סגור עם אנשים אחרים מכל השכונה, שכולם מתפללים יחד, גם אם בקפסולות, זה מתכון בטוח להדבקות המוניות".

"נלחמתי, ולא הצלחתי. הצבעתי נגד מתווה התפילות כי סברתי שהוא מסכן חיים. אבל, זה לא אומר שאנחנו כאזרחים לא יכולים לקחת אחריות, לפעול במשנה זהירות, ולהימנע בכל זאת מתפילה בתוך בתי הכנסת", הוסיפה השרה.

כהן ציינה עוד, "הצטברו עדויות ונתונים רבים על הדבקות בבתי הכנסת, ועל מנת לא להפוך את יום כיפור למחדל יום הכיפורים החדש, אני מפצירה בכם- תשכנעו את אבא ואמא, את סבא וסבתא, לא להתפלל השנה בבית הכנסת. שיתפללו בחוץ אם הם יכולים, ואם קשה להם אז עם כל הכאב הכרוך בכך, שיישארו בבית. תציעו להם ללכת בשעות הבוקר והערב הנעימות לשמוע מהרחוב את התפילות. אבל אל תתנו להם להיכנס. וכמובן גם אתם אל תתפללו בפנים".

"זה בנפשנו, וגם בכוחנו, למנוע את האסון הזה. השנה, מתפללים בחוץ או בבית. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם", חתמה.