עוצר יציאות בצה"ל למערך הלוחם ולחיילים בהכשרות

הרמטכ"ל הכריז על עוצר יציאות החל מיום שלישי למערך הלוחם ולחיילים בהכשרות. "עלינו לפעול במלוא העוצמה לצמצום התחלואה בצה״ל".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' בתשרי תשפ"א

לוחמי סיירת גבעתי באימון
לוחמי סיירת גבעתי באימון
צילום: דובר צה"ל

בתום הערכת מצב החליט הרמטכ''ל רא"ל אביב כוכבי על עוצר יציאות החל מיום שלישי למערך הלוחם ולחיילים בהכשרות של עד חודש ימים. חריגות יאושרו בסמכות מפקד בדרגת אלוף בלבד.

בבסיסים הפתוחים, הונחו המשרתים לעבוד במשמרות תוך שמירה על קפסולות, ללא קיום מפגש ביניהן.

כלל המשרתים במערך הלוחם, בבסיסי ההכשרה וביחידות הסגורות יגיעו ביום ג׳ לבסיסים ערוכים לשהות ממושכת, לתקופה של עד חודש ימים.

הרמטכ''ל כוכבי אמר בסיכום הערכת המצב כי ״מצב התחלואה במרחב האזרחי ובצה״ל מחייב אותנו לנקוט בסדרת פעולות להידוק והחמרת הנהלים בכל יחידות הצבא. שמירת כשירותו של צה״ל היא משימה עליונה, וכפועל יוצא מכך, המאבק במגיפת הקורונה בתוך צה״ל הינו משימה מרכזית. עלינו לפעול מידית ובמלוא העוצמה לצמצום התחלואה בצה״ל פנימה.

''הדבר הכרחי משני היבטים- שימור הכשירות של הצבא למשימותיו הביטחוניות, והיכולת להמשיך בסיוע הנרחב שהצבא מספק למרחב האזרחי. רק מאמץ משותף של המדינה, צה״ל והאזרחים יביא לצמצום התחלואה''.

כוכבי הוסיף: ''חובה עלינו כצבא, מראשון החיילים ועד אחרון המפקדים, לשמש בימים אלה דוגמה, ולממש את יעודנו בעת הזאת, שמירה על ביטחון המדינה ושותפות מלאה במאבק בקורונה, תוך מתן סיוע נרחב וככל שידרש למדינת ישראל".