בלי מסיכות: תיעוד מכעיס מבני ברק

עשרות חסידי ויז'ניץ תועדו ללא מסיכות ובלי שמירת מרחק. המשטרה חילקה דוחות. "זה לא מייצג את העיר, התושבים כועסים על מראות כאלה''.

רעות הדר , י"א בתשרי תשפ"א

עשרות חסידי ויזניץ' תועדו כשהם ממתינים לאוטובוסים בבני ברק, בצאת יום הכיפורים, כשהם לא עוטים מסיכות ולא שומרים על ריחוק חברתי.

נציין כי רוב תושבי בני ברק מקפידים על הנחיות משרד הבריאות ומתנערים מהפרה שלהן. ''זה לא מייצג את כל בני ברק ורוב התושבים כועסים על מראות כאלה", הגיבה בתיה תושבת בני ברק, ''אנחנו גרים בעיר, בעלי והילד התפללו בגינה, אבא שלי התפלל בבית''.

שוטרים שפעלו בבני ברק בצאת יום הכיפורים חילקו עשרות דוחות לצעירים שנצפו במרחב הציבורי, כשהם אינם עוטים מסכות ואינם שומרים על מרחק של שני מטרים האחד מהשני, בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות ותוך הפרת הסגר.

''המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל", נכתב בהודעת המשטרה. ''שוטרי משטרת ישראל ימשיכו לאכוף את ההנחיות ובדגש על ביצוע בדיקות משטרתיות קפדניות של כלל הרכבים העוברים במחסומים''.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך צ'ט לייב בצאת יום הכיפורים, וענה לשאלות הגולשים בדף הפייסבוק שלו. בפתח דבריו סיפר נתניהו על תפילות יום הכיפורים שנערכו ברחובה של עיר, ואמר כי אם כל אזרחי ישראל יקפידו על חבישת מסיכה, התחלואה תרד משמעותית. ''אם כולנו נקפיד על הכללים, בתוך עשרה ימים נראה את התוצאות''.

לפני יום הכיפורים קיים ראש הממשלה סדרת דיונים במהלכם נקבע כי מערכת הבריאות תציג מחר תכנית פעולה לטיפול ב-1,500 חולי קורונה קשים החל מ-1 באוקטובר.

"אזרחי ישראל, אני גאה בציבור שגילה אחריות ושמר על ההנחיות ביום הכיפורים. אנחנו ממשיכים לעבוד מסביב לשעון כדי לבלום את מגיפת הקורונה בישראל", אמר נתניהו.

"זה כולל הכנת מערכת הבריאות לחורף, מאמצי הסברה ואכיפה לחבישת מסיכות ושמירה על ריחוק חברתי, מעבר איטי ומדורג לשגרת קורונה עם בדיקות מהירות, הגנה על הקשישים וצעדים רבים נוספים. השלבים שקבענו הם: 1. סגר. 2. שחרור הדרגתי לשגרת קורונה עם בדיקות מהירות. 3. חיסון. אני מבקש מכל מי שמקים סוכה לחג, לעשות זאת עם מסיכה ולפי כל כללי הריחוק. יחד ננצח את הקורונה".