הרבנית מרים לוינגר הובאה למנוחות

הלווית הרבנית מרים לוינגר נערכה בהשתתפות בני המשפחה הקרובה בלבד. ''אמא שכולה מסירות נפש לכלל ישראל''. צפו בשידור החי.

ערוץ 7 , י"א בתשרי תשפ"א | עודכן: 13:52

הרבנית מרים לוינגר, רעייתו של הרב משה לוינגר זצ"ל, הלכה לעולמה בגיל 83.

הרבנית הובאה למנוחות בבית העלמין העתיק בחברון. רק המשפחה הקרובה משתתפת בהלוויה לאור הנחיות הממשלה בתקופת הסגר.

אפרים, אחד מ-11 ילדיהם של בני הזוג לוינגר, ספד: ''התרגשת מכל עשרות אלפי היהודים שמגיעים בפרשת חיי שרה לחברון. היית אומרת 'זה חלום, אני ואבא חלמנו שנגיע לרגע הזה'. היית אמא של הכלל ושל הפרט. תמיד אמרת לי שכל יום את מודה לה' שגידלת דור ישרים. הייתה לי הזכות להיות בנך בכורך''.

בתה של הרבנית לוינגר, רחלי, ספדה: ''אמא, אמא יקרה ואהובה כל כך. אנשי אמונה אבדו. אמא שכולה מסירות נפש לכלל ישראל. אמא, עזבת את משפחתך כדי לקיים את מצוות ישוב הארץ. את אבא היכרת כי ראית שהוא מחובר לתורה ובעל מידות טובות ומשם פעלתם לשיבת עם ישראל בכל מרחבי ארצנו.

''הבאת את המקרר למלון פארק ואמרת 'כאן אני נשארת', והכל באמונה בצדקת הדרך. לא נתת לנו לברוח למקום הפרטי, רק חשבת על הכלל ומה ששימח אותך זה עוד בית שנגאל כאן בחברון. היית אמא שיודעת לאהוב בלי תנאי ובלי גבול ולהוסיף טעם לכל התמודדות", סיפרה. ''גם במצב עכשיו אמרת שזכית לחיות בתקופה הזאת למרות המצב הפוליטי והבריאותי. קחי עכשיו את האימהות שרה רבקה רחל ולאה ותעמדו לפני ה' ותבקשו שנחזור למרחבי ארצנו".

ראש ישיבת ההסדר ניר בקריית ארבע, הרב אליעזר ולדמן, ספד בהלוויה: ''מרים היתה אישה של מאבקים. היית צריכה להיאבק על החינוך היהודי שלך לפני 80 שנה בחו"ל כאשר היה קשה להגיע לבית ספר יהודי והיית נאלצת ללמוד בבית ספר של גויים אבל לא ויתרת על הקשר לאמונה, לקדושה ולתורה ומצוות''.טוען....

בנה מלאכי לוינגר ראש מועצת קרית ארבע חברון לשעבר ספד: "אימא הייתה מגדלור של אמונה שלימדה דור שלם מהו ביטול עצמי ומהי אהבת ארץ. היא הייתה סמל ומופת של מסירות נפש וחלוציות ובמו ידיה הביאה לגאולת עיר האבות. אין ספק שמעשיה החלוציים יכתבו לנצח בספר תולדות ארץ ישראל והעם היהודי".

לרבנית מרים ולבעלה הרב משה 11 ילדים ועשרות נכדים ונינים. בשנת 2019 זכתה מרים בפרס ירושלים "על פועלה המבורך בעשרות השנים במסירות רבה למען ההתיישבות היהודית בעיר חברון".