בני גנץ בבני ברק:
כשאתם מסתירים מידע - מישהו נפגע

שר הביטחון בני גנץ ביקר במתחם בדיקות קורונה ובישיבת "אורחות תורה", ונפגש עם ממונה הקורונה בחברה החרדית, אלוף במיל' רוני נומה.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"א בתשרי תשפ"א

בני גנץ בבני ברק
בני גנץ בבני ברק
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ ביקר הבוקר (שלישי) בעיר בני ברק והגיע בין היתר למתחם בדיקות ללא צורך בהפניה שמופעל על-ידי מד"א ופיקוד העורף.

לאחר מכן ביקר גנץ בישיבת "אורחות תורה", ודן עם ממונה הקורונה בחברה החרדית, אלוף במיל' רוני נומה, ואלוף במיל' מיקי אדלשטיין, במאמצים להשאיר ישיבות במתכונת מלוניות קורונה ולמנוע את חזרת החולים השוהים בישיבות לבתים בעת החופשה מהישיבות.

בסיום אמר השר גנץ: "אני מברך על שיתוף הפעולה המצוין של פיקוד העורף, מד"א ועיריית בני ברק. אבל שיתוף פעולה נוסף שהוא קריטי הוא עם האזרחים עצמם. ''אני קורא לכולם להישמע להנחיות, לענות בתשאולים כמו שצריך. תבינו, כשאתם מסתירים מידע - מישהו נפגע מכך''.

שר הביטחון הדגיש: ''כולם חייבים לקחת אחריות אישית, רחבה, להיבדק, להישמע להנחיות וביחד נתגבר על האתגר הזה".

מוקדם יותר הבוקר פורסם דו"ח אמ"ן המציג נתונים מדאיגים באשר למצב התחלואה בנגיף הקורונה בישראל. על פי הדו''ח, מספר החולים החדשים ליום בישראל ממשיך להיות הגבוה בעולם ביחס לאוכלוסייה, ולראשונה ישראל עוקפת את ארצות הברית במספר המתים ליום מקורונה ביחס לגודל האוכלוסייה.

מומחי אגף המודיעין מזהירים כי המגפה מתפשטת בקצב עלייה מהיר בחודש האחרון. "קצב זה משקף עלייה רחבה בתחלואה בכלל האוכלוסייה ובכל המגזרים ברמה הארצית, ומושפע רק חלקית מהגדלת היקף הבדיקות''.

נראה כי בדומה למדינות אחרות, פתיחת מערכת החינוך מעצימה את התפשטות התחלואה בקרב בני נוער, וכך בכלל האוכלוסייה.

מספר החולים במצב קשה כתוצאה מנגיף הקורונה ממשיך לעלות באופן תלול, עלייה של כ-70% בחודש האחרון ויותר מפי עשרה בשלושת החודשים האחרונים.

''על פי הגידול לאחרונה במקרה ההדבקה החדשים ובפרט המשך העלייה במקרי ההדבקה בקרב בני 60 ומעלה, נראה כי הוא צפוי להמשיך לגדול משמעותית בתקופה הקרובה", אומרים מומחי אמ''ן ומתריעים: חלק מבתי החולים מתקרבים אל סף הספיקה שלהם.