בני גנץ בטקס האזכרה לחללי יום כיפור: ניצחנו לא רק בגלל הכוח - גם בגלל הרוח

טקס האזכרה לחללי מלחמת יום הכיפורים נערך בהר הרצל, "גם הפעם נתפסנו לא מוכנים וגם הפעם ננצח, כשכולם יירתמו למאמץ ביחד''.

ערוץ 7 , י"א בתשרי תשפ"א | עודכן: 12:06

טקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת יום הכיפורים התקיים הבוקר (שלישי) בהר הרצל בירושלים, במלאת 47 שנים למלחמה שבה נהרגו 2,656 בני אדם.

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר בנאומו בטקס כי "הביטחון הלאומי שלנו מחייב בניין מחדש של החוזה בין הציבור לנבחריו, כבוד לחוק וציות להנחיות, איחוי השסעים העמוקים בעם. ההפתעה שהייתה מנת חלקנו במלחמה ההיא, אסור לה להישכח ואסור שתחזור - לא בביטחון, לא בבריאות או בכלכלה".

ריבלין הוסיף כי "אני מבקש מכל הציבור בישראל, הניחו לרגע את ההשוואות, את החיטוט בפצעים. אנחנו עוד נתעורר ליום שאחרי המגיפה. איני יודע מתי הוא יגיע, אבל הוא יגיע. וכשיגיע אנחנו חייבים לוודא שנקום אליו אחים זה לזה, ערבים זה לזה".

שר הביטחון בני גנץ התייחס בטקס למאבק בקורונה, "צריך להודות ביושר: גם הפעם, נתפסנו לא מוכנים. הרעבנו את מערכת הבריאות המצוינת שלנו לאורך שנים. לא הגבנו כראוי. גם הפעם המחיר שאנחנו משלמים ונשלם בחיי אדם כבד מאוד. אבל גם הפעם אנחנו ננצח ונעשה זאת כשכולם יירתמו למאמץ, ביחד".

עוד אמר גנץ בטקס שנערך בהיכל הזיכרון הממלכתי: "ממלחמת יום הכיפורים למדנו לנהוג בצניעות. ניצחנו בזכות גיבורים. לא רק בגלל הכוח - גם בגלל הרוח."