ספות
ספות PIXABAY

טיפים לניקוי ספות עור

בעוד שבניקוי ספות בד, הלכלוך עלול להיספג היטב באריג ולהוביל לכתמים קשים ואימתניים, הרי שספות עור נתפסות על-ידי רבים הרבה יותר נוחות לניקוי והרבה פחות בעייתיות. ועם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי גם בעת ניקויה של ספת עור, ישנם מאפיינים שונים שמוטב שיילקחו בחשבון.

טיפול לקוי בספת עור, על אף היות הנוחה יותר לניקיון, עלול להוביל לנזקים משמעותיים ולעתים אף בלתי הפיכים. אז אל תיבהלו, אתם לגמרי יכולים לעשות זאת בעצמכם! רק הישמעו להנחיות שצירפנו להלן, והיו סמוכים ובטוחים שתוכלו ליהנות מספה נקייה ומצוחצחת לאורך זמן.

היעזרו רק במטלית לחה

אין זה אומר שמטלית לחה יכולה לפתור כל כתם וכתם, אך משמעות ההנחיה הזו היא שעליכם להימנע באופן מוחלט בשימוש באמצעים "גסים" שונים שעלולים יהיו לשרוט את העור ולהותיר פגמים שאינם ניתנים לתיקון.

רבים טועים לחשוב ששימוש בסקוצ' עדין, יכול הן להסיר את הכתם העקשן והן לשמר את נראות העור. ועם זאת, מדובר בריפוד שנחשב לעדין במיוחד, וגם שימוש בסקוצ' עדין ייתן את אותותיו ויגרום לשריטות זעירות. שריטות אלו גם אם לא ייראו באופן מידי, יגדלו במרוצת הזמן ויהפכו לפגם גלוי.

שימוש בחומרי ניקוי

כדי לנקות ספת עור ביעילות, מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי ייעודיים המותאמים לסוג הספה.

שימוש בחומרי ניקוי כלליים דוגמת סבון כלים הוא אפשרי, אך במקרים שכאלו יהיה חשוב גם לייבש את האזור מהר ככל הניתן. השרייה של ספת העור בסבון ניקוי רגיל, עלולה להוביל להיווצרותו של כתם.

חומרי ניקוי ייעודיים יכולים לספק מקסימום מגננה לריפוד העור לרבות דחיית אבק, השבת המראה המבריק ושמירה על גמישותו של הריפוד.

חשוב יהיה לציין כי ישנם חומרים ייעודיים עבור ספות עור קלאסיות, וישנם חומרי ניקוי המיועדים אך ורק לספות זמש. בעבור ניקוי ספות זמש, ייתכן ויהיה מומלץ לבחון את האפשרות לקריאה עבור איש מקצוע המתמחה בניקוי ריפודים מסוג זה.

מיקום הספה

נשמע כמו עצה מפתיעה? ובכן, מומלץ תמיד גם לנקוט באמצעים מניעתיים שונים שיפחיתו את הסיכויים להופעתם של כתמים על הספה.

במקרה הזה, נסו להימנע ככל הניתן מהצבת ספת העור שלכם בקרבתן של נקודות בהן קרני השמש מתמקדות לאורך זמן. חשיפה ישירה של הספה לקרני השמש עלולה לפגוע בעור ולהוביל לכתמי דהייה מהירים. עצה זו נכונה גם כן לגבי ניקיונן של ספות בד.

ניקוי ספת עור בהירה

שלא תטעו, גם ספות עור כהות עלולות לצבור כתמים. ועם זאת, ריפוד בהיר, על אך היותו מחמיא ובעל קו דקורטיבי נפלא, עלול לצבור כתמים במהירות רבה הרבה יותר.

באם ספת העור הבהירה שלכם התכהתה עם הזמן לנוכח לכלוך שהצטבר, ניתן להשיב את המראה שנעלם בעזרת התמהיל הבא: ערבבו בכוס מים רבע כוס של מלח וכף וחצי של סודה לשתייה. ערבבו את התמיסה עד לאחידות המרכיבים וטבלו בה מגבון.

הקפידו לסחוט את המגבון היטב עד שיהיה לח בלבד, ולאחר מכן החלו לנגב את כל הספה בעדינות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו