מבצע מרגש בדימונה:
ילדים אימצו קשישים שמעולם לא פגשו

16 ילדים המשתתפים בתכנית "פותחים עתיד" אימצו קשישים בודדים ושלחו להם ברכות חמות ושי לחג כדי לשמח אותם בתקופת הסגר.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"א בתשרי תשפ"א

מאי ואברהם
מאי ואברהם
צילום: פותחים עתיד

שישה עשר ילדים מדימונה בגילאי 8 עד 12 המשתתפים בתכנית "פותחים עתיד" של הסוכנות היהודית, אימצו קשישים שמעולם לא הכירו או פגשו והכינו להם ברכות מיוחדות ומרגשות לקראת החג וכדי לשמח אותם בתקופת הסגר.

הילדים שהתנדבו למבצע קבלו רק את שם הקשיש לו הם כותבים. הם עמלו רבות על הכנת הברכות, כתבו, ציירו, צבעו וקשטו וצירפו שי קטן עבור כל אחד מהם.

את המבצע יזמה והפיקה ענבל מונטיאנו, נאמנה בתכנית "פותחים עתיד" בדימונה יחד עם יעל ביטון האחראית על מתנדבים בעיר.

אחת המשתתפות במבצע היא מאי, רק בת 10, שכתבה לאברהם, קשיש ערירי המתגורר בעיר. היא כתבה לו מכתב מרגש ובירכה אותו בחיים ארוכים, שמחים ומאושרים ובבריאות איתנה.

את מכתבה של מאי והשי המיוחד הניחה רויטל סוויסה הנאמנה של מאי על פתח ביתו של אברהם והוא הופתע למצוא אותם כשפתח את הדלת. הוא קרא בהתרגשות רבה את המכתב ואז ביקש לשוחח עם מאי. בעקבות מגבלות הריחוק והסגר, הם נפגשו ושוחחו לראשונה באמצעות שיחת וידאו.

בשיחת הווידאו הודה אברהם בקול חנוק על המכתב המרגש ובירך את מאי בשנה טובה: "עשית לי את החג", הוא אמר בהתרגשות, "טוב לדעת שיש לנו דור כזה, שלא שוכח אותנו גם בתקופות כאלה, כל הכבוד לך, עשית לי טוב על הלב".

אברהם ביקש ממאי שתמשיך לשמור על קשר גם בעתיד וסיפר שדברים כמו אלה, נותנים לו כוח להמשיך בתקופה כל כך קשה. מאי בירכה את אברהם והופתעה מהתגובה המרגשת שלו.

כמו אברהם, עוד שישה עשר קשישים עריריים המתגוררים בדימונה, הופתעו לגלות ברכות אישיות ושי לחג שהונחו על פתח ביתם מילדי התכנית שהשתתפו במבצע המרגש, רגע לפני תחילת הסגר. חלקם אף שוחחו עם הילדים בשיחת וידאו וכך הכירו אותם לראשונה.

אדווה רמתי, מנהלת התכנית "פותחים עתיד" בדימונה: "עוברת על כולנו תקופה קשה במציאות מורכבת. הילדים אותם אנחנו מלווים במהלך השנה, עוברים בין לימודים בקפסולות לזום בלי שגרה מסודרת בתוך הרבה חוסר וודאות. עם כל זה, הם בחרו להתנדב ולעשות משהו טוב למען הקהילה שבה הם חיים וכדי לשמח קשישים שמעולם לא פגשו. בתוך כל החדשות הקשות שאנחנו שומעים, הילדים האלה והמעשים שלהם, נותנים תקווה שעוד יהיה טוב".

''פותחים עתיד'' היא תכנית בת של הסוכנות היהודית המלווה עשרות אלפי ילדים ובני נוער במצבי סיכון בפריפריה החברתית גיאוגרפית.