נתניהו: הסגר יקח לפחות חודש ואולי הרבה יותר

ראש הממשלה מבהיר כי הסגר שהוטל על המדינה לא צפוי להסתיים במוצאי שמחת תורה, "נקבע יעדים ומדדים והם יכתיבו כמה זמן זה ימשך".

נתנאל כ"ץ , י"א בתשרי תשפ"א

נתניהו וגמזו
נתניהו וגמזו
צילום: Hadas Parush/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אחר הצהריים (שלישי) לשאלה כמה זמן יימשך הסגר ההדוק על המדינה, והעריך כי הוא ייקח לפחות חודש.

"הסגר ימשך חודש ואולי הרבה יותר מכך", אמר ראש הממשלה בשידור פייסבוק לייב שערך והוסיף, "נקבע יעדים ומדדים והם יכתיבו כמה זמן זה ימשך".

"מספר החולים מטפס במהירות. יש יותר מ-800 חולים קשים. לצערי, גם מספר המתים עולה. לכן, אני מבקש להיענות לכללים ולשוטרים", אמר.

נתניהו קרא לציבור לעטות מסכות, "הציבור לא מבין את עוצמת המסכות. לעטות אותן על הפנים זו הצלחת חיים וחייבים לעשות את זה. בפנים, רק כשאתם עם המשפחה הגרעינית, אתם יכולים להרשות לעצמכם להיות בלי מסכה".

דבריו של נתניהו מצטרפים לדברים ברוח דומה שאמר הבוקר שר הבריאות יולי אדלשטיין בראיון לרשת ב', לפיהם הסגר לא צפוי להסתיים מיד לאחר שמחת תורה.

"הסגר לא יוסר - חד-משמעית. אין שום תסריט שבעוד עשרה ימים אנחנו מרימים את הכל ואומרים 'הכל נגמר, הכל בסדר'", הצהיר.

אדלשטיין הוסיף כי גם אם יתרחשו שינויים לטובה ומתוך תהליך הפקת הלקחים מהיציאה מהסגר הקודם, היציאה מסגר הנוכחי תיעשה באופן הדרגתי ואחראי. "לא יעזרו שום לחצים, הפתיחה של המשק ושל כל מרקם החיים שלנו תהיה הדרגתית".

הוא התייחס להערכת ראש הממשלה לפיה מספר החולים הקשים יגיע ל-1,500. "אני מקווה שלא נגיע לשם אבל בהחלט המערכת נערכת גם לתסריטים קשים".

לשאלה על המשך ההפגנות נגד ראש הממשלה ענה, "זה ייגמר בעוד אלפי חולים ובעוד חולים קשים בבתי חולים. כולנו צריכים לגלות אחריות, לא יקרה כלום אם אנשים ימצאו דרכים אחרות למחות. זאת זכותם אבל אפשר לעשות את זה גם בלי להתקהל ולעבור על כל הכללים".