יוסף נטיב שר על סודותיו הכמוסים: "מה אבקש"

עידו שטיינר דולה עבורכם פנינים מקרקעית המוזיקה הישראלית-יהודית, והפעם: "מה אבקש" - השיר החדש של יוסף נטיב

עידו שטיינר , ה' בחשון תשפ"א

יוסף נטיב
יוסף נטיב
צילום: אילן פרוכטר

לא יודע איך הגעתי למוזיקה של יוסף נטיב, תשאלו את אלוהי האלגוריתמים, אבל כשקולו המיוחד הגיע לאזניי לראשונה, לפני שלוש או ארבע שנים, הוא פרט לי על מיתרי הלב ומיד נשביתי בקסמו.

לאלבום הקודם שלו "אף אחד לא נשאר" (יצא לאור ב-2016) האזנתי בהנאה אינספור פעמים ויותר מאוחר גיליתי חומרים נוספים שלו, פנינים אמיתיות, כמו הביצוע ל"שיר ערש" של נתן אלתרמן ושיר הזיכרון הכל-כך נוגע "תענה לי".

השיר החדש של יוסף אפשר לי לחזור לפחות לכמה דקות למקום תמים וטהור שקצת התרחקתי ממנו, אבל הגעגוע אליו קיים בי, והוא הולך ומתגבר - הרצון הפנימי האמיתי לקרבת ה'. הזדהיתי עם הבקשה שלו למקור מים ושתי ידיים מחבקות, חבר או שניים, אשה ובית מלא בילדים. הפניה הישירה לאלוקים בלשון נוכח "תשמע אותי, תחזק אותי, תחבר אותי אליך" העבירה בי צמרמורת.

"מה אבקש" הוא חלק מסדרת הסינגלים שיוסף שחרר בשנה וחצי האחרונות מתוך אלבומו השלישי הקרב ובא, ביניהם "זה אתה", "באמת" עם יונתן רזאל, "לאהוב בחינם" ו"לא חסר בך כלום" שלתחושתי הצליחו לחדור להרבה לבבות חדשים.

יוסף מביא איתו בשורה אמיתית גם ברמה המוזיקלית והאמנותית וגם ברמת התוכן והמילים ואני אוהב את ההגשה הפשוטה והאותנטית שלו. הקליפ האינטימי שמלווה את השיר מאיר את המילים והמנגינה באור חמים של בית, שקט, אמת עמוקה וחיבור פנימי. השיר הופק ע"י נטיב בעצמו שגם ניגן על רוב הכלים בשיר. תיהנו.

עידו שטיינר הוא מומחה שיווק דיגיטלי לאמנות, תרבות ומוזיקה יהודית. לפייסבוק של עידו שטיינר