חומר לימוד בתיכון ליד"ה
חומר לימוד בתיכון ליד"ה צילום: ללא

קבוצת הורים לתלמידים בתיכון ליד"ה הירושלמי התלוננה כי ישנו מורה המלמד מתוך ספר לימוד המציג את "הנרטיב הפלסטיני" ונאסר לשימוש בידי משרד החינוך.

ההורים האשימו כי ישנו מורה המביא בשיעוריו קטעי לימוד מתוך הספר "הנרטיב הדואלי" שנאסר לשימוש, כאמור, במערכת החינוך.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר אחד ההורים, "יש נרטיב די ברור בבית הספר שמציג את הצד הפלסטיני כצד החלש והצודק ואת הישראלים כצד הכובש. זה לרוב מוצג כדיון לא מאוזן בו יש צד צודק וצד טועה".

הוא הוסיף, "הילדים קיבלו דפים מצולמים מתוך הספר 'הנרטיב הדואלי'". בנוסף טענו ההורים כי אחד המורים סירב לכנות את ארגון חמאס כארגון טרור ואף סירב לקרוא לו ארגון אנטי ישראלי מובהק.

עם זאת, מנהל בית הספר, ארז האקר, מכחיש את הטענה: "בית הספר דוחה על הסף את הטענות ומבהיר, כי בית הספר לא מלמד את הספר המיוחס לו 'הנרטיב הדואלי'. בית הספר מלמד אך ורק מספרים מאושרים. במסגרת לימודי היסטוריה ואזרחות, מתייחס בית הספר לנרטיבים שונים תוך הצגת כלל העמדות הנוגעות לנושא".

תגובת מנהלת בית הספר הוצגה להורים המתלוננים אולם אלה האחרונים התעקשו כי על אף שבית הספר אינו מלמד ממש מהספר 'הנרטיב הדואלי', ישנו מורה אחד לפחות המביא קטעים מתוכו בשיעוריו בשנים האחרונות.

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" הנאבקת בפוליטיזציה בתוך מערכת החינוך ובהשכלה הגבוהה, אמר: "לתכנים אנטי ציונים קיצוניים אין מקום במערכת החינוך של מדינת ישראל. עתידה של המדינה תלוי באמונה בצדקת דרכה של החברה החיה בה והנסיון לערער את אותה אמונה כמוה כפגיעה ממשית במוסדותיה. בנוסף גם מדובר על עבירה החוק. סעיף 17 לחוק החינוך הממלכתי אוסר על הכנסת גורמים פוליטיים לתוך בתי הספר. אנו קוראים לשר החינוך יואב גלנט להתערב באופן דחוף ומיידי ולעצור את אותה חרפה. לאתר כיצד תכנים אלו חדרו לבית הספר ועל ידי מי ולהטיל עליו את הסנקציות נדרשות".

ממשרד החינוך לא נמסרה תגובה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו