עיריית קרית גת מציגה: גבולות 67

ברחבי העיר קריית גת תלתה העירייה שלטי חוצות ובהם מדינת ישראל ללא רמת הגולן, ללא ירושלים, ללא יהודה וללא השומרון.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"א בתשרי תשפ"א

ארץ ישראל גרסת עיריית קרית גת
ארץ ישראל גרסת עיריית קרית גת
צילום: אם תרצו

עוברים ושבים בעיר קרית גת הבחינו היום (שלישי) בקמפיין עליו אמונה העירייה ובו מפת ארץ ישראל המחסירה חבלי ארץ שלמים.

על קמפיין החוצות שפורסם ברחבי העיר נראית מפת ארץ ישראל המורכבת מאנשים, אך ללא רמת הגולן, יהודה ושומרון ואף חלקים מהעיר ירושלים.

תנועת "אם תרצו" כתבה לראש העיר קרית גת אבירם דהרי בחשבון הפייסבוק: מדובר באמירה אנטי-ציונית קיצונית מצידה של עיריית קרית-גת, שגם 'מוחקת' חצי מיליון ישראלים מלב המדינה, לצד מחיקת היסטוריה ישראלית ויהודית בת אלפי שנים".

"היסטוריית העם שלנו שזורה בבקעת הירדן, ביהודה, שומרון וירושלים", הוסיפו. "כל סיפורי התנ"ך והתרבות היהודית שזורים במקומות אלו. החל בסיפורי אבות האומה אברהם יצחק ויעקב. מיהושוע, שופטים ומלכי ישראל ויהודה".

לדבריהם, "מחיקה זו של ערש התרבות הקדומה של ישראל עליה מתבססת כל זכותה של ישראל, מוחקת גם את זכות קיומה של קרית-גת, שלא תטעה. עם כל הכבוד לא אתה כראש העיר ולא אף אחד יש לו הזכות כך למחוק את נכסי התרבות של מדינת ישראל מן המפה שלנו תרתי משמע".

בעקבות הפרסום הגיב ראש העיר דהרי: "אבקש להודות לכם על שהסבתם את תשומת ליבנו לסוגית מפת ארץ ישראל אשר הופיעה בשילוט החוצות ברחבי העיר. אכן ארץ ישראל, ארץ האבות, עליה חלמו אבותינו ואבות אבותינו, כוללת את כל החלקים שהזכרתם במכתבכם".

הוא הוסיף, "בע"ה ובישועתו אנחנו נתקן את השלטים בהתאם. דרך אגב, במפה המתוקנת ניתן יהיה גם לזהות טוב יותר את העובדה שקרית גת היא אכן המרכז החדש של ישראל. כולי תקווה שהמפה המתוקנת לא תערים קשיים על הנחיתות הבאות באיחוד האמירויות של מטוס אלעל על שמה של העיר קרית גת".

חבר מועצת העיר קריית גת, יגאל וינברגר,פנה מיד כששמע בדבר השלטים לראש העיר בדרישה להסרתם. לדבריו, "קריית גת היא לב הארץ אבל הלב של כל יהודי הוא בירושלים. אני מקווה שמי שאחראי לזה יתקן את השלט באופן מידי. קריית גת הייתה ותישאר עיר ציונית, אוהבת ישראל ותמיד נעמוד על הזכות היהודית בארץ ישראל".

גם יו"ר האופוזיציה בקרית גת וחבר מועצת העיר מטעם הליכוד, כפיר סויסה, פנה מיד עם הפרסום בדבר השלטים לראש העיר דהרי: "תקן את המעוות. בשלטים שהוצבו ברחבי העיר ושמטרתם היא מיתוג העיר קרית גת, הוצגה מפה מעוותת שלא כוללת בתוכה חלקים נרחבים וחשובים כמו יהודה ושומרון, בקעת הירדן, ירושלים ורמת הגולן. במשך עשרות שנים נלחמו טובי בני העם הזה למען נחלת אבותינו. דם יהודי נשפך כמים למען ארץ ישראל השלמה".

לדבריו, "כתושבי העיר ובוודאי כנבחרי ציבור המייצגים את העיר היקרה שלנו, כאנשי ארץ ישראל מובהקים, אני וחברי לסיעה יובל אביסידריס מוחים על כך וקוראים לראש העיר להסיר מיד את החרפה הזו משלטי החוצות ולפעול להצגתם מחדש במפת ארץ ישראל האמיתית, הכוללת את שטחי ההתיישבות היהודית בכל חלקי הארץ".