סמוטריץ': אם נתניהו לא מפטר את מנדלבליט מגיעה לו נבצרות

"מי שמזלזל כך במיליון וחצי מצביעים שבחרו בו ומאפשר ליועמ"ש להשפיל ולרמוס אותם פשוט לא ראוי לאמונם", תקף סמוטריץ' את נתניהו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בתשרי תשפ"א

ח"כ בצלאל סמוטריץ'
ח"כ בצלאל סמוטריץ'
צילום: ערוץ 7

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' מתייחס הערב (שלישי) להקלטות היועמ"ש מנדלבליט בהן חשף כי האפשרות להכריז על ראש הממשלה כנבצר עודנה על הפרק.

"אם נתניהו לא מפטר את מנדנבליט על שורת האיומים החצופה וחסרת הסמכות הזו שהוא מפזר במודע בסיבוב הופעות תקשורתי חריג - מגיע לו שמנדלבליט יכריז עליו כנבצר", צייץ סמוטריץ'.

לדבריו, "מי שמזלזל כך במיליון וחצי מצביעים שבחרו בו ומאפשר ליועמ"ש להשפיל ולרמוס אותם פשוט לא ראוי לאמונם ולא יכול להיות ראש ממשלה".

איומי היועמ"ש עוררו זעם רב גם בקרב חברי כנסת מסיעת הליכוד ובהם ח"כ אריאל קלנר שהגדיר את מנדלבליט בעקבותיהן "השופט והתלייין".

"ההקלטות של היועמ"ש הן חרפה שממחישות עד כמה הוא נחוש ודבק במטרה לחסל את נתניהו. מי שצריך לצאת לנבצרות זה היועמ"ש שנמצא בניגוד עניינים חריף. ויפה שעה אחת קודם", אמר.

חה"כ ד"ר שלמה קרעי תקף את היועמ"ש על דבריו לפיהם "אם נאשם משתמש בכוח שלטוני, זו בעיה קשה".

"אם כך, מנדלבליט, מדוע אתה עדיין מחזיק בקרנות המזבח? הרי זה בדיוק מה שאתה עושה. מנצל את הכוח שלך כדי להסתתר מפני הדין, כדי לחפות על חבריך מפניו, וכל זה רק כדי להשלים את משימת הפלת שלטון הימין ומנהיגו. אם יעז היועמ"ש לבטל את הכרעת העם, הוא יגלה את הכוח שיש לעם בדמוקרטיה", מסר קרעי.

ח"כ אוסנת מארק צייצה בחשבון הטוויטר שלה "‏אי אפשר להוציא לנבצרות 1,300,000 אזרחים ישראלים. תנסה את הספינים והאיומים על מישהו אחר אדון מנדלבליט".

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב צייצה, "‏דברי היועמ״ש מנדלבליט מכניסים לנבצרות את הדמוקרטיה כולה. מי שיטיל נבצרות על נתניהו מבקש להטיל נבצרות על מליוני בוחרי הימין, שבחרו 3 פעמים בנתניהו לראשות הממשלה וימשיכו לבחור בו כנציגם".