"מודה אני": להקת שירת נבו בשירו של מאיר אריאל

להקת הנשים "שירת נבו" מרחובות בקליפ לשיר "מודה אני" של מאיר אריאל, לכבוד השנה החדשה.

יערה וייס , י"ב בתשרי תשפ"א

מקהלת שירת נבו
מקהלת שירת נבו
צילום: מתוך הקליפ

"לפני שנה החלטתי לעשות הסבה מקצועית", מספרת לי המוזיקאית והמנצחת אביטל שטיינבך (32) מרחובות. "הייתי מרפאה בעיסוק בתחום התפתחות הילד במשך 8 שנים. העבודה הייתה משמעותית וחשובה, אבל הרגשתי שהלב שלי לא מונח במקום הנכון".

כך פנתה שטיינבך (אז - בירנבאום), ללימודים של ארבע שנים בביה"ס "מזמור" שבגבעת וושינגטון. "היו לי שם שנים מדהימות של התפתחות מוזיקלית ואישית", היא נזכרת בגעגוע, "נהניתי מכל רגע". אולם גם אחריהם לא זנחה לגמרי את הריפוי בעיסוק.

למרות זאת, המוזיקה הייתה חסרה לה, והיא הבינה שהיא צריכה לעשות הסבה מקצועית למוזיקאית במשרה מלאה.

"הראשונה שפניתי אליה היתה מירי בלוי, רכזת המרכז הקהילתי "חוויות תנופה" ברחובות. שיתפתי אותה בחלום שלי להקים כאן בשכונה מקהלת נשים שתיפגש בכל שבוע לשיר יחד, ולשמחתי היא התלהבה מהרעיון ופתחה לי את הדלת. גם אמיתי כהן יו"ר חוויות ואלרועי אסרף, מנהל רשת חוויות תמכו ונתנו את ברכתם", היא מספרת.

שטיינבך פרסמה, ולמפגש הראשון שקיימה הגיעה קבוצה מקסימה של נשים מוכשרות במגוון גילאים ובמגוון סגנונות. "היה חיבור טוב מההתחלה בין כולן, וככל שעבר הזמן הקשרים נעשו עמוקים יותר", היא אומרת בסיפוק.

כך התגבשה לה ברחובות קבוצה בת כ15-18 נשים, שנפגשו מדי שבוע לחזרות, ובינתיים עוד הספיקו להקליט כמה שירים שאהבו במיוחד, כמו זה שיצא לפני כשבועיים.שטיינבך: "בחרנו להוציא את השיר "מודה אני" של מאיר אריאל כי התחברנו מאד למילים ולמנגינה. יש בו משהו מרגיע ומנחם בתקופה לא פשוטה. התחושה היא שהטוב והרע מעורבבים ויש המון אי וודאות ובלבול, ויש בשיר הודיה פשוטה לה' ואמונה בטוב", היא מסבירה.

"בצילומים הייתה אוירה ממש נעימה וכיפית: שילוב של טבע, חברות ושירה משותפת - משהו די נדיר בתקופה ההזויה שכולנו נמצאים בה", אומרת שטיינבך.

בקליפ, שצולם ביער חולדה, מופיעות גם כלות, והיא מגלה את הסיבה - "בגלל שזה מיקום ממש יפה אז הגיעו לשם הרבה כלות להצטלם. ניגנו להן ושרנו להן, ואז הצלמים של הכלות צילמו אותנו עם הכלות ובתמורה - הכנסנו אותן גם לקליפ שלנו", היא מספרת בחיוך.

על הקליפ קיבלו המון תגובות חיוביות, "זה מאד נגע באנשים ונתן להם כוח ותקווה", והעובדה הזאת מתעצמת כשמסתבר שהמקהלה נקראת ע"ש נכד של אחת המשתתפות, שנפטר ממחלה קשה. "לקראת סוף השנה נפטר נבו יקיר, הנכד של רחל, ממחלת הסרטן, ונשבר לנו הלב ממש", מספרת שטיינבך. "הרבה מאיתנו הכירו אותו כילד מתוק, חכם ואצילי, שנפטר כשהוא רק בן 3. זה שבר את כולנו והחלטנו לקרוא למקהלה שלנו על שמו".