פרופ' גבי ברבש
פרופ' גבי ברבשצילום: חדשות 12

מנכ''ל משרד הבריאות לשעבר פרופ' גבי ברבש מציע להחמיר את הסגר כדי להביא לירידה משמעותית באחוזי ההדבקה.

בראיון לרשת כאן ב' אמר ברבש "זה נראה לי פחות סגר ממה שדמיינתי. הייתי רוצה לראות סגר של פסח. אם כבר עושים סגר - שיהיה סגר".

"צריך להוריד את מספרי הנדבקים החדשים ללא יותר מ-100. זה ייקח לפחות חודש. בשונה מהגל הראשון זו תחלואה יותר מפוזרת בכל הארץ, וגם מה שקורה בעולם החרדי - פשוט איבד שליטה לחלוטין", הוסיף פרופ' ברבש.

"אני לא אתפלא שחלק מהתמותה נובע מהעומס על המערכת", אמר ברבש. ''אני חושב שהמערכת היום נותנת טיפול פחות טוב ממה שהיא נתנה לפני חודש".

בעיתון ידיעות אחרונות דווח כי משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, קיבל בימים האחרונים הצעה מראש הממשלה בנימין נתניהו לחזור לתפקיד ניהולי בכיר במאבק בקורונה, לקראת פרישתו הצפויה של הפרויקטור פרופ' רוני גמזו בסוף חודש אוקטובר.

בעבר כבר קיבל מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, שכיהן בתפקיד במהלך הגל הראשון של הקורונה, הצעה לחזור ולשמש בתפקיד ביצועי – אך סירב.

בר סימן טוב מסר בתגובה כי "גורמים בממשלה מתייעצים איתי מעת לעת ואני מביע את דעתי בנוגע למצב, אבל לא ניתנה שום הצעה קונקרטית".

בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו יכנס היום את קבינט הקורונה, כדי לקבוע תוכנית ארוכת טווח להתמודדות עם המגיפה. בכוונת נתניהו להציג תוכנית בת שלושה שלבים שלפיה תונהג המדיניות בחודשים הקרובים.