הפרשן החרדי ישראל כהן זעם וניתק

לאחר שניסים משעל אמר, "המצב בעולם החרדי - שערורייה" פרשן 'קול ברמה' ישראל כהן זעם: "הכללה אנטישמית - לא מתאים לך".

103FM , י"ב בתשרי תשפ"א

ישראל כהן
ישראל כהן
באדיבות המצלם

שיחה סוערת הבוקר (רביעי) בתוכנית 'שבע תשע' ברדיו 103FM.

במהלך דיון על נתוני התחלואה בציבור החרדי ותרומתם למצב שהוביל לסגר, מתח ניסים משעל ביקורת חריפה על הלך הרוח בקרב חלק מהציבור הזה, לאחר שהשתגלה שב־17 טיסות שחזרו מאומן לישראל היו חולים מאומתים שסירבו לעבור בדיקות קורונה או להיכנס לבידוד.

פרשן 'קול ברמה' ישראל כהן, שהועלה לשידור, תקף את משעל על דבריו, וניתק את הטלפון.

לשיחה עמו קדם ריאיון עם אורי קידר, מנכ"ל 'ישראל חופשית', שטען כי האשמים במצב הם לא החסידים שניסו בכל דרך להגיע לאומן למרות האיסורים - אלא הדרג הפוליטי שלא מנע זאת מהם: "הטיסות נוגעות במעט מאוד אנשים - עם זאת הפכו את זה לאירוע בסדר גודל לאומי בגלל פחדנות פוליטית", אמר למשעל ולענת דוידוב ב־103fm, והוסיף: "ידענו שהאירוע יידרדר כשהוא קרה. לצערנו אין הפתעות מכשלים שנוגעים בסוגיות בתחומי דת ומדינה, כי אין בממשלה מי שיהיה מסוגל לשים רגל על הברקס".

ישראל כהן, הפרשן הפוליטי של 'קול ברמה' אמר שלמרות הסכמה עקרונית שלו עם קידר, הוא מופתע מהגישה שהציג בריאיון ניסים משעל, שציין בדבריו כי הבעיה היא באוכלוסייה החרדית, שלא מקפידה על ההנחיות ותורמת תרומה גדולה לנתוני התחלואה הגואים. "ישראל, בוא נסיר את המסכות, מה שקורה בחברה החרדית זו שערורייה", השיב משעל, וכהן ענה: "אתה מסית נגד אוכלוסייה שלמה. אני באמת לא מבין מה קרה לך, אתה אדם דתי שמבין במסורת ישראל, ואתה מכליל את הציבור החרדי - לא מתאים לך".

ניסים ביקש להשיב לדברים, אך בשלב זה כהן, שלא קיבל את זכות הדיבור, ניתק את השיחה. "לא מעניין אותי להקשיב כי אתה מסית. אתה מכליל בגזענות ובאנטישמיות", אמר בטרם ניתק את השיחה.

משעל הגיב לדברים. "רציתי להגיד שמה שקורה ברחוב החרדי, בחצרות האדמו"רים ובמקומות הסגורים - יש שם בעיה גדולה מאוד. לא מדובר בבעיה כוללת של הציבור החרדי", הדגיש, "יש שם התרסה נגד המדינה".

את השיחה סיכם קידר, שהוסיף כי הכוח לעצירת המגפה נתון בידי המדינה. "אם המדינה מחליטה שהיא עוצרת אדם בנתב"ג, איך הוא יוכל לברוח?", שאל, והדגיש: "אני מקווה שהמדינה תחליט אם היא רוצה להתמודד עם מגפה או עם יחסים פוליטיים. למה צריך לחכות שאנשים ימותו?"