גורל הממשלה: דרעי פסימי

"לא נראה שיש סיכוי גדול לממשלה הזאת להמשיך", הודה יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, ''אי אפשר לקבל ככה החלטות ולהתקדם, הכל מסורבל יותר''.

מיכל לוי , י"ב בתשרי תשפ"א

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בעוד כחודשיים שוב תתקרב הממשלה לרגע ההכרעה האם ללכת לבחירות רביעיות בתוך שנתיים או להמשיך לתחזק את יצור הכלאיים בדמות ממשלת האחדות הצולעת. לפחות אם לשפוט על פי השושבין המרכזי, השר אריה דרעי, הרי שפנינו לבחירות.

בראיון שהעניק לעיתון הבית של ש"ס 'הדרך' הוא פורש תחזית פאסימית במיוחד.

"הממשלה הזו קמה עם כללים מאוד ברורים, עם חלוקת תפקידים, עם חקיקה מפורטת וחלוקת עבודה ויחסי כוחות. אבל לצערי הרב אמון בין מנהיגים אי אפשר להעביר בחקיקה או באיזה הסכם, זה דבר שצריך לבנות", הוא אומר.

דרעי מודה כי "יש חוסר אמון גדול בין הצדדים, ואני לא אכנס לסיבות מי אשם ולמה, זה המצב שיש חוסר אמון".

"לפני כמה שבועות, סביב משבר התקציב, היינו ממש לפני בחירות, כמעט וכבר נפלה הממשלה והלכנו שוב לבחירות. והצלחנו בסייעתא דשמיא לתווך בין הצדדים ולהחזיק את זה לעוד כמה חודשים. אבל קשה מאוד להתנהל בצורה הזו".

השר דרעי מנה את הקשיים בניהול ממשלת האחדות. "עצם זה שיש ממשלה גדולה מאוד, זה לא קל. זה לא מחזה מלבב במיוחד, שעושים ישיבת ממשלה בשידור עם יותר משלושים שרים וכל אחד צריך לדבר, זה לוקח שעות, ואי אפשר לקבל ככה החלטות ולהתקדם, הכל מסורבל יותר. זה גם בעניין של הקורונה. בגל הראשון היינו קבוצה קטנה, מי שניהל את זה, זה ראש הממשלה נתניהו וכמה שרים בודדים, יחד עם מנכ"ל משרד הבריאות והצוות המקצועי, החלטות התקבלו במהירות, ביעילות".

"לא נראה שיש סיכוי גדול לממשלה הזאת להמשיך", הודה דרעי. "מצד שני כל אדם בר דעת מבין שללכת לבחירות בתקופה של הקורונה, וכשאנחנו כבר מתחילים את החורף עם השפעת וכו', שזה חלילה עלול להגביר את התחלואה, וכל המצב הכלכלי, זה דבר שהוא טירוף. לצערי חוץ מהקורונה יש עוד מכה קשה למדינת ישראל, וזה כל הנושא הפוליטי".