פרופ' חזי לוי:
החרדים אחראים ל-34% מהתחלואה בקורונה

מנכ״ל משרד הבריאות חושף כי אחד מכל שלושה נבדקים בחברה החרדית - חולה קורונה. עלייה רבה מאוד בקרב הנפטרים מהאוכלוסייה החרדית.

ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשפ"א

פרופ' חזי לוי
פרופ' חזי לוי
צילום: Flash90

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי אמר בשיחה עם נציגי כלי תקשורת חרדים כי החברה החרדית אחראית ל-34% מהתחלואה בקורונה בישראל.

הפרופ' לוי חשף כי אחד מכל שלושה נבדקים בחברה החרדית - חולה קורונה וציין כי יש עליה רבה מאוד בקרב הנפטרים מהאוכלוסייה החרדית. "אחד מכל שלושה נבדקים בחברה החרדית - חולה קורונה. זה כפול מהמגזר הכללי, לצד העובדה כי בחברה החרדית יש הרבה בדיקות".

"חסינות עדר היא לא דבר שאנחנו רוצים אותו, לא במגזר החרדי ולא בכלל", אמר. "לא ראינו שזה עשה הרבה במדינה שנקטה בזה, זה לא הוריד תמותה".

"ההתקהלויות כפי שראינו בניגוד למתווה של משרד הבריאות - הן כאלה שיכולות לעורר הידבקויות ותחלואה. לא אופתע אם אראה עלייה בתחלואה בגלל כל מיני טישים שראינו. התנהגות הזאת פסולה, חוסר אחריות, חוסר ערבות הדדית. את מי אנחנו מסכנים? אנחנו מסכנים את המשפחה, את סבא וסבתא".

פרופ' חזי לוי העריך שמערכת החינוך לא תיפתח בקרוב, "ראינו עלייה בתחלואה כתוצאה מפעילות של מערכת החינוך. ברור לנו שמערכת הלימודים לא תוכל להיפתח כפי שהיא נפתחה. מניח שנקל בעיקר על הגיל הרך".