מאמן מכבי תל אביב: "זו הולכת להיות עונה שונה"

מכבי תל אביב תפתח מחר (חמישי) את משחקיה ביורוליג. המאמן יאניס ספרופולוס: "הקשוח, החכם והחזק יצליח לאורך העונה".

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשפ"א

יאניס ספרופולוס
יאניס ספרופולוס
צילום: מכבי ת"א, האפליקציה הרשמית

מכבי תל אביב ממשיכה בהכנות לקראת משחק פתיחת העונה ביורוליג מול אלבה ברלין מחר (חמישי, 21:00, היכל מנורה מבטחים).

מאמן הקבוצה, יאניס ספרופולוס, כינס אחר הצהריים מסיבת עיתונאים ובה סיפר על ההכנות. "לצערנו, המצב הוא לא כמו לפני חודש מרץ ולא יהיו לנו האוהדים שלנו בהיכל. הדבר החשוב ביותר עכשיו הוא להתרכז במשחק ולנסות לעשות את המיטב".

"אנחנו יודעים שאלבה קבוצה טובה מאוד", הסביר המאמן. "כמונו הם שמרו על עיקר הסגל ועלינו להיות מאוד מרוכזים ולהיצמד לתכנית המשחק שלנו. המטרות שלנו הן להתמקד בכל משחק לגופו, לאסוף כמה שיותר ניצחונות ובסוף נראה מה נצליח להשיג. זהו מרתון וזאת עונה שונה ממה שהיה עד כה. יש לנו ניסיון של לשחק בליגה הישראלית אחרי הקורונה, זה עוזר לנו בעיקר מבחינה מנטלית".

כשנשאל על הפצועים והגעתו לאחרונה של דראגן בנדר, השיב ספרופולוס: "אנחנו מנסים לעשות את המיטב וננסה להיכנס לקצב המשחק כמה שיותר מהר. אתם מכירים אותי טוב ואני לא רוצה לחפש תירוצים. אנחנו מכבי תל אביב והמטרה שלנו היא לנצח בכל משחק. ברור שגם נפסיד משחקים, אין קבוצה שהיא בלתי-מנוצחת, אבל אני לא רוצה לחפש את השלילי. אנחנו צריכים להיות מוכנים, קשוחים ומוכנים להתמודד עם כל קושי שיעלה. אנחנו מי שאנחנו ומתאמנים כמו שאנחנו מתאמנים, ככה נצא למלחמה".

ספרופולוס הדגיש את הפן החיובי מבחינתו. "שמרנו על השלד של הקבוצה. התקציב נמוך יותר מבעונה שעברה, כולם מבינים את אובדן ההכנסות מהמנויים והכרטיסים, ולא היה פשוט לעשות זאת. הבעלים, הנהלה והשחקנים עשו מה שצריך כדי שזה יקרה. לא שינינו הרבה וגם לא התאמנו הרבה, כי לא היה לנו זמן. הדבר החיובי השני, גם הוא הודות לבעלים וההנהלה, הוא שבהשוואה לעונות קודמות יהיו לנו טיסות שכר (צ'ארטר) שלנו לכל משחק חוץ - כך נימנע מהדבקות בקורונה וגם נטוס בטיסות ישירות ויהיה לנו יותר זמן לנוח ולהתאמן".

"אני לא יודע אם זה טוב או רע שדחו את הליגה הישראלית, כי אנחנו מגיעים בלי משחקים רשמיים", הודה יאניס ספרופולוס כשנשאל על כך. "אולי נהיה פחות עייפים, אבל לא התמודדנו עד כה מול יריבות במשחק רשמי. אני מחכה לראות מה התוצאה. לבנדר יקחו למשל שלושה שבועות עד שייכנס לקצב כי הוא לא שיחק מאז מרץ. יהיה לנו יותר זמן להתאמן. מצד שני, יחסר לנו קצב המשחק הקבוצתי".

כשנשאל על היריבה ומיקום משחק הפתיחה השיב ספרופולוס: "אני רוצה להפריד בין העונה הקודמת לנוכחית, כל הקבוצות מנסות לעשות את המיטב. כולנו יודעים שזה מרתון של משחקים, במיוחד עם הקשיים שיש לנו בשל מגיפת הקורונה. הקשוח, החכם והחזק במהלך העונה הוא גם זה שיצליח. מתחילים בבית מול אלבה ואין מה להשוות לשנה שעברה. הם קבוצה אתלטית, צעירה ועם הרבה קלעים. יש להם רוטציה ארוכה. אנחנו מכבדים אותם וצריכים להישאר מרוכזים כדי לנצח במשחק הראשון".

"אנחנו לא רוצים ללכת קדימה ואחורה בנוגע לפציעות", הבהיר כשנשאל על החוסרים בסגל. "בשיתוף פעולה עם הרופאים אנחנו מתכננים כיצד להימנע מפציעות חוזרות והיעדרויות ארוכות יותר. לכן אני רוצה ללכת על בטוח עם ג'ון, זוסמן וכספי. אני מאמין שבמהלך נובמבר כבר יהיה לנו את שלושתם, לא יודע מי מהם יהיה מוכן קודם למשחקים. כמובן שהם יתאמנו עוד קודם עם הקבוצה, לפחות 15 ימי אימון. אני לא יודע מי יחלים קודם, אבל מאמין שיהיה לנו אותם בנובמבר".

"במצב הנוכחי אני לא יכול כיום לחשוב על עוד שבוע או שבועיים, אלא רק על היום ומחר. ראיתם מה קרה למכבי תל אביב בכדורגל. ברור שהמשחק הראשון חשוב, אבל לא צריך לחשוב ככה. לא נהיה במקסימום יכולת על ההתחלה, אבל אנחנו צריכים להשתפר לאורך הדרך", סיכם המאמן.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il