קטש ושחקני ירושלים הערב. קרסו במאני-טיים
קטש ושחקני ירושלים הערב. קרסו במאני-טיים צילום: ליגת האלופות

חטפה חום. הפועל ירושלים הודחה הערב (רביעי) ממפעל ליגת האלופות של פיב"א, מפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה, כשהובסה בידיי בורגוס הספרדית בשלב רבע הגמר של הטורניר בתוצאה 65:92.

היה זה במסגרת אירוע הפיינל-8 ההיסטורי של המפעל האירופי היוקרתי, כשזה היה אקורד הסיום של עונת 2019/20 האירופית שלא הגיע אל סיומו לאור התפרצות והתפשטות נגיף הקורונה והערב בא אל סיומו עם תבוסה צורמת ומרה לספרדים עליהם כבר גברו במהלך העונה האירופית האחרונה.

מדובר היה באחד ממשחקיה החשובים ביותר של ירושלים באירופה בשנים האחרונות, כשזו הייתה במרחק נגיעה ואף נחשבה לפייבוריטית ברורה לזכיה בתואר האירופי היוקרתי, הראשון שלה מזה 16 שנים.

השפעות נגיף הקורונה שהביאו להקפאת העונה האירופית אז בחודש מרץ, שכללו גם את דחיית אירוע השיא של המפעל ושינוי מתכונתו וכמובן גם הזזת העיר המארחת מירושלים לאתונה, היכו בירושלמים שוב ושוב ושוב, אך נראה כי מעל הכל מה שהביא לתבוסה הערב הוא סגל השחקנים שעדיין לא מספיק מגובש.

בירושלמים אמנם התגאו בהחתמתו של ניקוס פאפאס היווני המצויין של פנאתינייקוס שהגיע במקומו של הקפטן ג'ייקובן בראון הפצוע, אך לבדו הוא לא יכל וירושלים נראתה יותר כמו הצל של הקבוצה מהעונה שעברה.

כבר בפתיחה ניתן היה לראות את ההבדלים הגדולים בין שתי הקבוצות, אך ירושלים עוד ניסתה ונלחמה ונותרה בתמונה כשלאחר 10 דקות של משחק ירדה בפיגור 8 נקודות בלבד, עם 15:23.

ריצת 0:13 במהלך הרבע השני של הספרדים לא הותירה לירושלמים כל סיכוי ולמעשה המשחק החשוב ביותר של הפועל באירופה בשנים האחרונות, הלך ונהיה לפרוקטול בלבד.

ירושלים מסיימת את הטורניר האירופי עם הדחה מוקדמת כבר בשלב רבע הגמר מול הקבוצה הספרדית עליה הצליחה לגבור במהלך העונה האירופית שעברה בתום דרמה. הפעם, עם סגל שחקנים אחר, בלי הרבה הכנה מראש, זה לא היה כוחות.

בסיום, ירושלים מובסת עם אחד מהתבוסות הגדולות ביותר שלה בשנים האחרונות באירופה, עם 65:92, דווקא במשחקה החשוב ביותר בשנים האחרונות בזירה האירופית.