פרופ' גבי ברבש
פרופ' גבי ברבשצילום: חדשות 12

ראש הממשלה בנימין נתניהו יציע בשנית את תפקיד ממונה הקורונה לפרופ' גבי ברבש שסירב לקחת אותו בפעם שעברה, כך דווח בחדשות 12.

ברבש, שהיה המועמד המועדף על נתניהו לתפקיד פרוייקטור הקורונה הודיע בחודש יולי כי הוא מוותר על המינוי, ככל הנראה לאחר שלא קיבל את הסמכויות הדרושות לניהול המשבר.

עימות חריף נרשם הערב (רביעי) בין נתניהו לבין ראש הממשלה החליפי בני גנץ על רקע כוונתו של ראש הממשלה להדק את הסגר. גנץ מחה על הבקשה להדק את הסגר ואמר לראש הממשלה "אנחנו משגעים את הציבור". נתניהו צעק עליו "אתה לא תגיד לי מה משגעים או לא משגעים".

על פי דיווח ב"כאן" אמר נתניהו, "אנחנו במצב שהסגר הנוכחי שלנו הוא פחות טוב ממרץ-אפריל. יש לנו בעיה. אנחנו צריכים להדק כרגע את הסגר".

גנץ ענה שהבעיה המרכזית היא באמון הציבור ולא בחוזקת ההגבלות. "אני מציע כפי שסיכמנו שכל הצוותים ישבו ויביאו הצעה. הבעיה שלנו היא בשכנוע ולא בהידוק. מי שלא ממושמע עכשיו אם נהדק זה לא יעזור".

נתניהו ענה, "יהיה צוות ואבקש שתי חלופות. אם הסגר לא יעיל, אז לא נוכל לדבר על אסטרטגיית יציאה". השר יובל שטייניץ הוסיף שלדעתו יש להגביל את היציאה מהבית למרחק של לכל היותר 200 מטרים.

כשגנץ ענה שמדובר בטרטור לציבור נתניהו רתח. "אתה לא תגיד לי מה אנחנו משגעים או לא משגעים. מותר לראות את הנתונים ולשנות את ההתייחסויות. אם הסגר לא עובד הוא לא עובד", הטיח בו.

שר הביטחון ענה לו, "צריך לשאול למה הוא לא עובד. זה לא קשור ליציאה למרחק של 500 א 100 מטרים".