קבוצות הספורט יחזרו לאימונים?

וועדת חוק חוקה ומשפט בראשות ח"כ יעקב אשר תתכנס מחר לדון בתקנות החמרת הסגר שנכנסו לתוקף ביום שישי. בין הנושאים: החרגת אימונים

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשפ"א

כדורגל בעידן קורונה
כדורגל בעידן קורונה
iStock

עניין של חיים ומוות. כך מגדירים במנהלות הליגות של שני ענפי הספורט הפופלריים ביותר במדינה, ענפי הכדורסל והכדורגל את הדיון שיתקיים מחר (חמישי) בוועדת חוק חוקה ומשפט בכנסת.

רגע לפני הדיון שיתקיים בוועדה שבראשה עומד ח"כ יעקב אשר, שיתפו פעולה ראשי שתי מנהלות הענפים הפופולריים, כדורסל וכדורגל, כששלחו יחד מכתב לראש הממשלה נתניהו, לשר הבריאות אדלשטיין, לשר האוצר כץ ולשר התרבות והספורט חילי טרופר בו הם מבקשים להחריג את אימוני הקבוצות המקצועניות במהלך הסגר שעושה רושם כי יתהדק עוד יותר בעתיד הקרוב.

במכתב שחתום על ידי ארז כלפון ושמואל פרנקל נכתב כי "משמעות עצירת פעילות הכדורגל והכדורסל המקצועני בישראל הרת גורל ובעלת השלכות קשות על הספורט המקצועני בישראלי, על 5,000 המשפחות המתפרנסות מן הענף, על הכנסות המועדונים ועל מורל הציבור".

עוד נכתב כי: "אנו מבקשים לאפשר לספורטאים המקצוענים לחזור להתאמן בתקופת הסגר. לדבר חשיבות משמעותית בחזרה מהירה יותר לפעילות וצמצום משמעותי של הנזקים הצפויים לספורט, לעוסקים בו ולציבור האוהדים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il