לשמור על הזוגיות בימי הסגר: 3 זוגות לקחו על עצמם לתמוך בכולנו במיזם מיוחד

הצורך בספייס, ריבים, ההשפעה של הסגר על האינטימיות הזוגית, ואפילו - איך לדבר על כסף מבלי להתפוצץ

ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשפ"א

לשמור על הזוגיות בימי הסגר: 3 זוגות לקחו על עצמם לתמוך בכולנו במיזם מיוחד-ערוץ 7
סגר של אהבה
יח"צ

לשמור על הזוגיות בימי הסגר: 3 זוגות לקחו על עצמם לתמוך בכולנו במיזם מיוחד

"אחרי הסגר הקודם חווינו הצפה של פניות לעזרה מזוגות במשבר" מספרת סמדר מילר, מיוזמי הפרויקט, "והבנו שחייבים להקדים תרופה למכה, כדי לא לראות עוד בתים מתפרקים. פתחנו קבוצת פייסבוק שנקראת "סגר של אהבה" שבה אנחנו משדרים שלוש פעמים בשבוע משדרי תמיכה שנוגעים בסוגיות הכי בוערות כרגע, במבט אופטימי, מעמיק ומלא השראה.

השותפים למיזם הם שלושה זוגות נשואים,

יסכה ויהונתן שומר מצפת, יועצים זוגיים ומובילי התוכנית להכשרת מנחים למיניות בריאה בזוגיות באונ' בר-אילן , שי אביבי ומיכל ליבדינסקי מפרדס-חנה, יוצרי המופע המצליח "באושר ועושר״ העוסק בזוגיות, וסמדר מילר וניסים לוי מקרית-טבעון, מורים לזוגיות ולאינטימיות.

"לכל זוג יש משבצת שידור בקבוצה", מספר שי, "ואנחנו כל פעם נוגעים בנושא בוער אחר: הצורך בספייס, ריבים, ההשפעה של הסגר על האינטימיות הזוגית, ואפילו - איך לדבר על כסף מבלי להתפוצץ"

"נוצרה אווירה מאוד מיוחדת בקבוצה", מוסיף ניסים. "תחושה של שותפות גורל, אבל לא מתוך מסכנות. להפך, עם הרבה אופטימיות וידיעה שאם ניקח את ההגה לידיים, הסגר יכול להפוך למתנה עבור הזוגיות"

"גם אנחנו חווים על בשרנו את האתגר הזוגי בסגר, וגם את הקורונה"

אחד הדברים המיוחדים במשדרי הקבוצה היא הכנות שבה הזוגות משתפים על חייהם הפרטיים.

יסכה מספרת: "אנחנו מצרפים את הידע המקצועי שלנו לניסיון המאוד אישי שלנו כזוגות נשואים. הסגר הקודם אמנם הצמיח אותנו מבחינה משפחתית, אבל הזוגיות שלנו כמעט הלכה לאיבוד, עד שתפסנו את עצמנו והתחלנו להקדיש זמן ותשומת לב לקשר שלנו בתוך האינטנסיביות של הסגר, הילדים וכל המתחים הנלווים".

תפנית מפתיעה בעלילה התרחשה כשכמעט כל בני משפחת שומר אובחנו כחיוביים לקורונה.
"את השידור הראשון שלנו העברנו כשאני כבר מאומת ויסכה עוד לא, ולכן שידרנו בחצר, כשאני במסכה כל השידור וביננו מחיצה מאולתרת" מספר יהונתן. "זה היה אחד השידורים המוזרים והמשעשעים שעשיתי".

"מרגש לראות דתיים וחילונים יחד עוסקים בשלום בית"

לא רק הצוות הוא רב מגזרי, גם בקרב הקבוצה יש חברים דתיים וחילוניים.
"כולנו הרי מתמודדים עם אותם אתגרים" אומרת מיכל "וזה תענוג להיות בקבוצה נקייה מפוליטיקה ודעתנות, שיש בה נטו תמיכה ואהבה, בעיקר בימים שהפילוג והקיטוב מגיעים לשיאים כואבים".

אז מה יעלה בגורל הקבוצה אחרי הסגר?
"אנחנו עוד לא יודעים", אומרת סמדר, "בינתיים אנחנו נהנים לראות את הקבוצה גדלה, ומזמינים את כל הזוגות בארץ לבוא ולהיות חלק ממנה. זוגיות יכולה לשגשג אם מטפחים אותה ומשקיעים בה, ואצלנו ב"סגר של אהבה" זה קל וכיף להשקיע בזוגיות שלכם"