סודות מן המרתף
סודות מן המרתף צילום: דברי שיר

בימים אלו של סגר, וכמיליון ישראלים תרים אחר מקום עבודה, מי בחל"ת ומי שפוטר, יצאו ארבעה בני נוער גם הם לחיפוש עבודה. אולי אילוף פילים? כן.

גם זו היתה הצעה שהעולתה.. אולי צילום בלב ים, נקיון חדרי מדרגות, עד אשר הגיעה ההצעה המיוחלת, לראיין ולספר את סיפורם של אנשים מיוחדים.

מי הם? בעלי הפרדסים נוטעי האתרוגים (כל כך אקטואלי), גם אנשים שעל שמם רחובות ותוך כדי חיפוש מגיעים גם לרב קוק זצ"ל.

בסוף הם מוצאים את עצמם בלב מאבק היסטורי. לא נגלה... בשבוע שהוריהם נופשים מעבר לים הם מתחילים לעבוד במשרה תמימה לכאורה, שלא תדרוש מהם מאמץ רב, אצל מר נוימן הקשיש.

נוימן מודאג ונסער כי "אויב המושבות" – איש עלום מהעבר הרחוק – עלול לשוב ולהשפיע עליו ועל יושבי הרחוב כולו בקרוב מאוד.

הארבעה מחליטים להתגייס לעזרה במרוץ נגד הזמן, אך במהלכו נקלעים למרתף סודי ומגלים שמעלימים מהם את המידע האמיתי. רק קצה חוט אחד ברור נמצא בידיהם: הרב קוק היה דמות מפתח בתעלומה המסתבכת.

הרביעייה יוצאת למסע הרפתקאות בעקבות סיפורו של הראי"ה קוק, כדי לפתור את החידה. כיצד יפצחו את הסוד? האם יגלו את האמת? והאם יתגברו על המתחים ביניהם ויאחדו כוחות?

המחבר, חיים אקשטיין הוא סופר ועורך תוכן. תושב קדימה ואב לארבעה, בעל תואר ראשון בספרות. כותב לילדים ונוער במגזינים "אותיות וילדים" ו"מקום בעולם". ספריו הקודמים: ולתפארת מדינת ישראל, אוצר בשמים, בלק הבלש ועוד. מרתק, מלמד ומתאים מאד לימים אלו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו