סוכות בסגר? בואו נעשה לנו חג

חוויה אינטראקטיבית, רוחנית ומושקעת עם עשרות פעילויות תוכן משפחתיות שוות במיוחד לחול המועד סוכות ורק באתר ערוץ 7.

ערוץ 7 , י"ג בתשרי תשפ"א | עודכן: 08:52

מתוך ההצגה "מים גנובים"
מתוך ההצגה "מים גנובים"
צילום: במה1

בחול המועד סוכות ייצא לדרך מיזם "בואו נעשה לנו חג" - אתר שיהפוך את חול המועד של כולנו לחגיגה משפחתית בלתי נשכחת.

האתר מקבץ עשרות פעילויות תוכן הכוללות סיורים וטיולים וירטואלים ברחבי הארץ, משולבים בחידות ומשחקים, מופעי תרבות הכוללים הצגות חג ערכיות ומופעי שירה, מגוון רחב של שיעורים בליל הושענא רבא, שמחות בית השואבה ועוד.

בואו הצטרפו אלינו לחוויה אינטראקטיבית ורוחנית שתעביר לכם ולילדכם את ימי הסגר והחג בכיף, באמצעות תוכן איכותי ומוזל והכל באווירת חג הסוכות.

במשרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה מציינים כי "בימים בהם כולם מצויים בבית החלטנו להביא את אתרי ונופי ארץ ישראל היישר לסוכה באמצעות סיורים מרגשים במקומות הקדושים ובאתרים ההיסטוריים השונים. זאת לצד מגוון מופעי תרבות, שיעורים מושקעים של בכירי הרבנים בארץ בשיתוף ידוענים, חידונים משפחתיים, ואפילו חדר בריחה הישר מהסוכה".

במגוון הפעילויות החוויתיות השונות צפויים לקחת חלק מגוון רחב של אומנים, אנשי תרבות ודת ביניהם: ג'קי לוי, הרב דוד לאו בשיעור לליל הושענא רבא, יוסי דובדבני, תיאטרון אבני דרך, עמיחי עזר ועוד רבים וטובים. בנוסף חלק מהסיורים הווירטואליים יערכו ב"עיר דוד", "הקרן למורשת הכותל" ועוד.

הפעילויות מצריכות מחשב, טאבלט או נייד ובזכותם תכנסו לעולם קסום שכולל פעילות מגוונת וחגיגית. מגוון הפעילויות שעומדות לרשותכם מותאמות לקהלי יעד ולרמות גיל שונים וחובקות בחובן שלל סגנונות. תאריכים ופירוט אודות הפעילויות יעלו בימים הקרובים.

צילום: ערוץ 7

מנכ״ל משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה מרדכי בניטה: ״נאמר במקורות: 'וּפְרושׂ עָלֵינוּ סֻכַּת שְׁלומֶךָ'. השנה, לאור ההסתגרות בבתים בזמן חגי תשרי, החלטנו במשרד להוסיף לשמחת החג בכל רחבי הארץ ועד הבתים. אני מזמין את כלל הציבור על גווניו השונים להנות ולשמוח מאירועי תרבות יהודית ולקיים את מצוות החג ״וְשָׂמַחְתָּ בְּחַגֶּךָ וְהָיִיתָ אַךְ שָׂמֵחַ״ בכל רחבי הארץ, בחג הסוכות״.

איתי גרנק, יוזם הפרויקט מדגיש כי "חול המועד סוכות מזוהה יותר מכל כחג שבו מאות אלפי משפחות המגזר הדתי לאומי יוצאים בהמוניהם לתור את נופי הארץ, מבלים ונהנים ממגוון רחב של מופעי תרבות ברוח החג. הרעיון של מיזם 'עושים לנו חג' נולד מתוך המציאות המורכבת והתקדימית בה אנו מצויים בה לראשונה עם ישראל כולו יבלה את הסוכות בסגר. בכך נולד הרעיון למצוא את הדרך להביא את אתרי ונופי ארץ ישראל היישר לסוכה, לצד מגוון עצום של מופעי תרבות, שיעורים מושקעים, חידונים וטריוויה משפחתי, חדר בריחה ועוד".

מוכנים? בואו נעשה לנו חג